Zabıta Çağrı Merkezi Numarası Nedir?

Zabıta Çağrı Merkezi Numarası Nedir, sorusuna yanıt verdiğimiz bu içeriğimizde her şehrimizde hizmet veren ve halkın güvenliğinden sorumlu olan memurların telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

Günümüzde hem özel hem de genel zabıta olmak üzere iki tür zabıta türü bulunmaktadır. Kişilerin yasalara uygun olmayan davranışlarını takip eden ve denetleyen Zabıtalar suçlu kişilerin belirli yetkililere bildirmekten sorumludurlar.

Zabıta Çağrı Merkezi Numarası Nedir?

Halkın refah ve huzurundan sorumlu olan Zabıtalar aynı zamanda halkın şikayetlerini dinlemek ve pazarları denetlemektir. Devletten vergi kaçıran ya da usulsüz işler yapan kişileri gerekli kuruluşlara yönelten Zabıtalar aynı zamanda su ve kanalizasyon gibi alanlarda ortaya çıkan problemleri de bildirerek halka yardımcı olmaktadır. Belediyelerin yasaklarına uymayan kişileri takip eden ve gerekli cezaları veren Zabıtalar belediyelere bağlı olarak çalışmaktadır. Şu an Zabıta Daire Başkanı ise İbrahim KÖSE’dir. Zabıta çağrı merkezini arayarak Zabıtalar hakkındaki şikayetlerinizi ve isteklerinizi dile getirebilirsiniz.

Üç haneli numara üzerinden hizmet vermekte olan Zabıtalar aynı zamanda belediyelerin tarihi eserlerini korumakla görevlidirler. Ayrıca her yıl 4 ve 8 Eylül haftası Zabıta haftası olarak kutlanmaktadır. Zabıta iletişim numarasını arayarak Zabıtalara dile getirmek istediğiniz şikayetleri dile getirebilir ve yetkililerden gerekli desteği alabilirsiniz.

Halk için açılan yerlerin gerekli sağlık koşullarına uygun olup olmaması ile ilgilenen Zabıtalar aynı zamanda bu yerlerin gerekli incelemesini yapmakla yükümlüdürler. Osmanlı döneminden beri ülkemizde hizmet vermekte olan Zabıtalar aynı zamanda doğal afetlerde de mesai saatleri dışarısında çalışırlar.

Bir önceki içeriğimizde EminEvim İletişim Numarası yer almaktadır.

Zabıta Çağrı Merkezi Telefon Numarası

153

“Zabıta Çağrı Merkezi Numarası Nedir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın