YÖK İletişim Numarası

YÖK İletişim Numarası Nedir, sorusuna yanıt verdiğimiz içeriğimizde 6 Kasım 1981 senesinde kurulan Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’e ulaşabileceğiniz bilgiler verilmiştir.

Kurulun amacı ise Yükseköğretim kurumlarının öğretimini planlamak ve aynı zamanda bunları düzenlemek, denetlemek, yönetmek ve planlamaktadır.

YÖK İletişim Numarası Nedir?

Üniversitelere verilen kaynakların en etkili bir şekilde kullanılmasını sağlayan bu devlet kurumu aynı zamanda bilimsel ve eğitimsel açıdan yapılan araştırma faaliyetlerini yönlendirmekle de görevlidir. 1981 senesinde çıkan Anayasa’ya göre Türkiye içerisinde yer alan tüm yükseköğretim kurumları ‘Yükseköğretim Kurulu’ bünyesinde yer almıştır ve artık tüm yükseköğretim kurumları, YÖK tarafından sorumlu duruma gelmiştir. 2014 senesinden beri YÖK başkanlığını Yekta Saraç üstlenmektedir. Merkez binası Ankara şehrinde yer alan bu kurumu aynı zamanda üniversite öğrencileri için çeşitli projeler ve imkanlar sunmaktadır. Mevlana Değişim Programı, Farabi Değişim Programı, Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı gibi önemli projelere imza atan kurum aynı zamanda maddi imkanları sınırlı olan öğrenciler için destek bursları vermektedir. Yükseköğretim Kurulu projeleri ve bursları hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız YÖK çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Hafta içi mesai saatleri arasında hizmet vermekte olan YÖK iletişim numarası, vatandaşların soru ve isteklerini cevaplamaktadır. Eğer yükseköğrenim ile ilgili bir sorununuz varsa ya da kurul bünyesinde yer alan diğer birimlerle ilgili şikayetleriniz ya da bir talebiniz varsa bunu YÖK telefon numarasını arayarak dile getirebilir ve yetkililerden destek alabilirsiniz.

Yükseköğretim Kurulu Çağrı Merkezi Numarası

0850 470 0 965

YÖK Bilgi Edinme Linki

Yükseköğretim Kurulu Adresi

06539 Çankaya, Ankara

“YÖK İletişim Numarası” üzerine bir yorum

Yorum yapın