Türk Telekom Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

0
468

Türkiye’nin en büyük ve en köklü telekomünikasyon şirketi olan Türk Telekom, sabit hat, internet, mobil, IT ve altyapı hizmetleri vermektedir. Türkiye’nin tüm telekomünikasyon altyapısını sağlayan ve destek çözümleri sunan Türk Telekom, her evde sevilerek kullanılan bir firmadır. Bugün, Türk Telekom çağrı merkezi iletişim telefon numarası ve diğer irtibat bilgilerinden bahsedeceğiz.

24 Nisan 1995 yılında PTT’nin “telekomünikasyon” ve “posta” hizmetlerini ayırması ile Türk Telekom kurulmuştur. PSTN, DSL, Fiberoptik iletişim, Metro, Ethernet, IPTV ve Mobil telekomünikasyon (LTE, WCDMA, GSM) ürünleri sunan Türk Telekom; hızlı gelişen günümüz teknolojisini yakından takip ederek her geçen gün kendini geliştirmektedir. 2005 tarihinde Türk Telekom özelleştirilerek yabancı sermayeli Suudi şirketi olan Oger Telekom tarafından satın alınmıştır.

Bireysel ve kurumsal müşterilerine ilişkin internet, mobil ve televizyon hizmetleri vermektedir. Türkiye’nin en fazla aboneye sahip olan telekomünikasyon şirketi Türk Telekom, altyapı konusunda da ülke genelinde en yaygın ve en kaliteli yapıya sahiptir. Türk Telekom’a bağlı olan eski isimleri Avea ve TTNet markaları 2016 tarihinde Türk Telekom’un baştan sona değişimi ve aldığı kararlar neticesinde tek çatı altında toplanarak Türk Telekom adını almıştır. Rakamlar ile konuşacak olursak bugün Türk Telekom’un 12.9 milyon sabit erişim hattı, 7,8 milyon genişbant (toptan), 17 milyon mobil abonesi, 1,8 milyon IPTV abonesi bulunmaktadır.

2018 yılında borçlarını ödeyememesi sebebi ile Türk Telekom’un tüm hisseleri Türk Telekom’a kredi veren bankalara devredilmiştir. Türk Telekom 444 lü müşteri hizmetleri numarası kurulduğu ilk günden bu yana değişmemiş ve aynı kalmıştır. Bu çerçevede de Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası 444 1 444 şeklindedir.

Türk Telekom Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 1 444

Türk Telekom Faks Numarası
0312 306 07 32

Arama Terimleri: Türk Telekom iletişim bilgileri, Türk Telekom telefon no, Türk Telekom irtibat tel, Türk Telekom canlı destek, Türk Telekom müşteri temsilcisi, Türk Telekom şikayet hattı, Türk Telekom 0850 li telefon numarası, Türk Telekom whatsapp hattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz