TÜBİTAK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

0
705

TÜBİTAK‘ın açılımı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’dur. Türkiye’deki vatandaşları bilime ve teknolojiye yönlendirmek ve teşvik etmek amacıyla kurulan TÜBİTAK  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olan bir kuruluştur. 1963 senesinde Türkiye’nin planlı ekonomiye geçtiği senede kurulan TÜBİTAK misyonu ile bilimle ilgilenen genç bireyleri ve projelerini desteklemektedir. Aynı zamanda akademik araştırmaları da destekleyen TÜBİTAK ilk larak dört araştırma grubu ile kurulan bir kurum olmuştur. Günümüzde bu grup sayısı ise 10’a çıkmayı başarmıştır. Hem bilimsel hem de teknolojik yenilikleri ve gelişmeleri destekleyen bu kurum şu an Türkiye’nin en önemli kuruluşları arasında yer almaktadır.  Ayrıca öğrencilere burs verme gibi bir bağış projesi de olan TÜBİTAK, üniversite sınavlarında ilk 5 bine giren ve fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, matematik, sosyoloji, ekonomi, psikoloji, felsefe ve tarih gibi alanlara yerleşen öğrencilere karşılıksız olarak her ay 25 TL burs vermektedir. TÜBİTAK kuruluşunun sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için TÜBİTAK iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Türkiye’nin teknolojik ve bilim alanlarında gelişmesini isteyen gençlere destek veren TÜBİTAK, genç girişimcilerin yanında olarak onların hem eğitim hem de proje masraflarının birçoğunu karşılamakta ve onlara imkanlar sunmaktadır. Ayrıca gençlere sadece yurt içi değil aynı zamanda uluslararası fırsatlar sunmakta olan TÜBİTAK, şu an Türkiye’nin en kaliteli eğitim destek birimlerinden birisidir. TÜBİTAK irtibat telefonu numarasını arayarak kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

TÜBİTAK Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

444 4 532

Arama Terimleri: TÜBİTAK irtibat telefonu, TÜBİTAK iletişim numarası, TÜBİTAK şikayet hattı, TÜBİTAK telefon numarası, TÜBİTAK canlı destek, TÜBİTAK çağrı merkezi, TÜBİTAK müşteri hizmetleri, TÜBİTAK müşteri temsilcisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz