TÜBİTAK Çağrı Merkezi Numarası

TÜBİTAK çağrı merkezi iletişim seçenekleri ve iletişim bilgilerini sunduğumuz bu makalemizde vatandaşlarımız için neredeyse tüm faydalı bilgilerin yer aldığı bu portalı inceledik. İyi okumalar dileriz.

TÜBİTAK Çağrı Merkezi Numarası Nedir?

TÜBİTAK‘ın açılımı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’dur. Türkiye’deki vatandaşları bilime ve teknolojiye yönlendirmek ve teşvik etmek amacıyla kurulan TÜBİTAK  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olan bir kuruluştur. 1963 senesinde Türkiye’nin planlı ekonomiye geçtiği senede kurulan TÜBİTAK misyonu ile bilimle ilgilenen genç bireyleri ve projelerini desteklemektedir. Aynı zamanda akademik araştırmaları da destekleyen TÜBİTAK ilk olarak dört araştırma grubu ile kurulan bir kurum olmuştur. Günümüzde bu grup sayısı ise 10’a çıkmayı başarmıştır. Hem bilimsel hem de teknolojik yenilikleri ve gelişmeleri destekleyen bu kurum şu an Türkiye’nin en önemli kuruluşları arasında yer almaktadır.  Ayrıca öğrencilere burs verme gibi bir bağış projesi de olan TÜBİTAK, üniversite sınavlarında ilk 5 bine giren ve fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, matematik, sosyoloji, ekonomi, psikoloji, felsefe ve tarih gibi alanlara yerleşen öğrencilere karşılıksız olarak her ay 250 TL burs vermektedir. TÜBİTAK kuruluşunun sunduğu hizmetleri daha da ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için TÜBİTAK iletişim numarasını arayabilirsiniz. İlgili birim tarafından güncel veriler sizlere paylaşılacaktır.

tübitak

 

Türkiye’nin teknolojik ve bilim alanlarında gelişmesini isteyen gençlere destek veren TÜBİTAK, genç girişimcilerin yanında olarak onların hem eğitim hem de proje masraflarının bir çoğunu karşılamakta ve onlara imkanlar sunmaktadır. Ayrıca gençlere sadece yurt içi değil aynı zamanda uluslararası fırsatlar sunmakta olan TÜBİTAK, şu an Türkiye’nin en kaliteli eğitim destek birimlerinden birisidir. TÜBİTAK irtibat telefonu numarasını arayarak kurum ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca web sitesi üzerinden de sıkla sorulan sorular menüsünde bulunan ilgili soru – cevap alanına da bakabilirsiniz. Aradığınız soruya ulaşamadığınız takdirde belirttiğimiz irtibat numarası üzerinden kolaylıkla operatöre bağlanabilirsiniz. Alanında uzman destek ekibi ile her türden işleminiz hemen kayıt altına alınmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu iş saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.

TÜBİTAK Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

444 4 532

 

Yorum yapın