TRT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

0
190
TRT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
TRT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

TRT, diğer bir adıyla Türkiye Radyo ve Televizyon Kurulu 1 Mayıs 1964 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Televizyon hayatının ilk kanalı olma özelliği taşıyan TRT, ilk devlet kanalı olma özelliğine de sahiptir. TRT, Türkiye Büyük Meclisi’nin 359 sayılı kanunu ile açılışını gerçekleştirmiştir. 1989 yılına kadar yayın yapan tek kanal olma özelliği taşımaktadır. Daha sonrasında Star TV yayın hayatına başlamıştır. Bu süreç içerisinde yayınlarına devam eden TRT, 1984 tarihine kadar siyah beyaz yayın yapmıştır. Bu tarihten sonra ise yavaş yavaş renkli yayınlara geçiş yapmıştır. Çok çeşitli ve eğlenceli programları ile izleyicilerini her zaman ekran başına kilitlemeyi başarmıştır.

TRT zaman geçtikçe birçok kitleye hitap edebilmek için çeşitli kanallara ayrılmıştır. Bunları sayacak olursak, TRT 1, TRT 3, TRT Spor, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT Çocuk, TRT Diyanet, TRT Avaz ve TRT World gibi birçok kanala ayrılmıştır. TRT ülkemizde en çok izlenen kanallar arasında yer almaktadır. TRT şu an ki durumunda toplam olarak 14 televizyon ve 14 radyo kanalına sahiptir. Ayrıca resmi internet sitesi üzerinden de 41 ayrı dilde yayın yapmaya devam etmektedir. Aynı zamanda da 5 farklı basılı dergisi de bulunmaktadır.

Kamu yayıncılığı sorumluluğu ile yayınlarını yapan TRT, Türkiye’nin kültür, sanat ve eğitimine de oldukça büyük destek vermektedir. Amaç olarak anında ve güvenilir haberciliği baz almaktadır. TRT, elinde bulunan güç ile birlikte ülkemizi tüm dünyada temsil etmektedir.

TRT izleyici ve müşterilerini de oldukça fazla düşünmektedir. Bundan dolayı sahip olduğu TRT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası sayesinde bütün istek, öneri ve şikayetleri dile getirebilmeniz mümkün olmaktadır.

TRT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası: 0 312 463 23 30

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz