TOKİ İletişim Numarası Nedir?

TOKİ İletişim Numarası sayesinde 1984 yılında kurulan TOKİ’ye herhangi bir sonun anında ulaşabilirsiniz.

Tam adı Toplu Konut İdaresi olan TOKİ tam olarak 1984 senesinde kurulan bir devlet kuruluşudur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan TOKİ ülkemizdeki dar ve orta gelirli aileler için kurulan bir kuruluştur.

TOKİ İletişim Numarası

Misyonu dar bütçeli kişileri konut sahibi yapmak olan kuruluş 2012 senesinde büyük faaliyetlerde bulunmuş ve toplamda 81 ilde tam olarak 524 binden fazla konut yaparak binlerce kişiye hizmet vermiştir. Temel hedefi Cumhuriyetimizin 100. senesinde tam 1 milyon konut yapma olan TOKİ kuruluşu Turgut Özal tarafından kurulmuştur. Tam olarak faaliyetlerine 1990 senesinde yön vermeye başlayan Kuruluş geçim sıkıntısı yaşayan kişileri de mülk sahibi yapmayı amaçlamaktadır. Tabii TOKİ’nin bu ayrıcılığından faydalanmak için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız gerekmektedir. Her geçen gün halk için birçok farklı projeye imza atan TOKİ, orta gelirli kişilere yardım etmeyi hedeflemektedir. Eğer TOKİ kuruluşu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız TOKİ iletişim numarasını arayabilir ve yetkiliye sormak istediklerinizi iletebilirsiniz.

Devlet Kurumları arasında yer alan TOKİ’ye ulaşabileceğiniz tüm iletişim numaraları sizlere aktarılmıştır.

TOKİ’nin görevi sadece dar gelirli bireyleri konut sahibi yapmak değildir. Aynı zamanda kentsel dönüşüm ve doğru kentleşme alanında da çalışmalar yapmakta görevli olan kurum şehirlerin planlı olarak kentleşmesini sağlamakla görevlidir. Ayrıca nüfus yoğunluğu olan bölgelerin refahını sağlamakla yükümlü olan TOKİ her geçen gün projelerini çoğaltmaktadır. TOKİ çağrı merkezini arayarak kuruluşun projeleri ve halka sağladığı imkanlar hakkında daha çok bilgi alabilirisiniz.

TOKİ İletişim

TOKİ Çağrı Merkezi Numarası

0(312) 565 20 00

TOKİ Açık Adres:

Bilkent Plaza B1 Blok 06800

Bilkent – Çankaya / ANKARA

Yorum yapın