Ticaret ve Gümrük Bakanlığı Çağrı Merkezi Numarası

Ticaret ve Gümrük Bakanlığı Çağrı Merkezi Numarası bilgisi ile devlet kurumu olan Ticaret ve Gümrük Bakanlığına herhangi bir sorun anında ulaşabilirsiniz. Ülkemizde gerçekleşecek olan ticaretleri kontrol eden ve ticaret kurallarının belirlenmesini sağlayan Ticaret ve Gümrük Bakanlığı tarafından sunulan hizmetler hakkında detaylı bilgilere ulaşmak veya herhangi bir sorunu, şikâyeti yetkili kişilere iletmek isterseniz Ticaret ve Gümrük Bakanlığına iletişim kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ticaret ve Gümrük Bakanlığı Numarası

Ticaret ve Gümrük Bakanlığı ülkemiz içerisinde gerçekleşecek olan ticaretlerde uygulanacak olan kuralları belirleyen ve gerçekleşecek olan ticaret faaliyetlerinin denetlenmesini gerçekleştirmektedir. Ticaret ve Gümrük Bakanlığı vatandaşa en iyi hizmet vermek ve güvenilir bir şekilde işlerini gerçekleştirmeleri adına çalışmalarını sürdürmektedir. Bakanlık vatandaşlar tarafından gelebilecek olan soruları cevaplandırmak veya yaşanan şikâyet, sorun gibi durumlarda onlara kurumsal desteği sağlamak adına iletişim kanalları üzerinden müşteri hizmetleri sunmaktadır. Ticaret ve Gümrük Bakanlığının iletişim numaralarına www.ticaret.gov.tr resmi internet sitesinde ulaşabilirsiniz.

Ticaret ve Gümrük Bakanlığı tarafından sunulan müşteri hizmetlerine 444 8 482 ve 444 0 425 numaralardan birini arayarak ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte ALO 136 Kaçakçılık İhbar ve ALO 175 Tüketici Danışma hatlarını arayarak ta ulaşım sağlayabilirsiniz. Ek olarak ta Bakanlığa Cimer üzerinden de destek talebinde bulunabilirsiniz.

Ticaret ve Gümrük Bakanlığı İletişim

Ticaret ve Gümrük Bakanlığı vatandaşların hiçbir mağduriyet yaşamaması ve her türlü konuda onlara destek verilmesi adına en iyi şekilde müşteri hizmetleri desteği sunmaktadır. Bakanlık tarafından sunulan müşteri hizmetlerini arayarak her türlü konu üzerine iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.

Ticaret ve Gümrük Bakanlığı güvenilir ortamda ticaretlerin gerçekleşmesi ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına hizmet vermektedir. Bakanlık tarafından verilen hizmetlerden yaşayabileceğiniz bir sorun, şikâyet olduğu zaman 444 8 482 veya 444 0 425 numaraları arayarak yetkili kişilerle iletişime geçebilir ve durumunu bildirerek destek talebinde bulunabilirsiniz. Kesin çözümlü olarak hizmet verilmektedir.

Vatandaşı korumak ve gerçekleşecek ticaretlerin güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi adına çalışan Ticaret ve Gümrük Bakanlığı şikâyet hattı üzerinden de vatandaşlara hizmet vermektedir. Şikâyet hattını arayarak sorunlarınızın, şikâyetlerinizi çözümü için direk olarak bildirim bırakabilir ve hızlı geri dönüşle kesin çözüm bulabilirsiniz. Şikâyet hattına ulaşmak için aşağıda yer alan numarayı aramalısınız. Devlet Kurumları kategorimizden benzer kurumlarımızın telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

0 312 204 75 00

Yorum yapın