Sağlık bakanlığı iletişim numarası nedir?

0
85
saglik-bakanligi-cagri-merkezi-numarasi
saglik-bakanligi-cagri-merkezi-numarasi

Sağlık bakanlığı iletişim bilgileri vatandaşlar tarafından en sık araştırılan konuların başında yer alıyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Sağlık Bakanlığı ülkemizdeki tüm sağlık işlerinden sorumlu olan bakanlıktır. Yani hastaneler ve diğer tüm sağlık kurum-kuruluşları hakkında düzenlemeleri bu bakanlık yapar.

 Vatandaşların da sağlıkla kurumları ile ilgili sorularına yanıt vermek üzere çağrı merkezi hizmeti sunar. Sağlık bakanlığı çağrı merkezin çeşitli nedenlerden ötürü aramanız gerekebilir. Siz de ilgili sorularınız için sağlık bakanlığı ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Sağlık bakanlığı iletişim bilgilerine ihtiyacınız varsa sitemizden kolayca ulaşmanız mümkündür.

Sağlık bakanlığı iletişim bilgileri

Sağlık bakanlığı iletişim bilgilerini tek bir numara üzerinden sunmak tamamen yanlış olacaktır. Çünkü bakanlığın arklı birimleri bulunuyor. Her birimin çağrı merkezi iletişim bilgileri de farklılık gösteriyor. Örneğin bakanlık tarafından sadece halka yönelik yapılan sigara bırakma hattı gibi projeler mevcuttur. Bu proje için ALO sigara bırakma hattı adı verilen resmi bir numara sunuluyor. Bu numara üzerinden iletişime geçerek ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilir destek alabilirsiniz.

Sağlık alanı çok geni bir alan olduğu için her birimin ve halka yönelik sunulan projenin iletişim bilgileri de sistemli olması adına farklılık gösteriyor. Sizler için en sık kullanılan ve ihtiyacınız olan çağrı merkezi numaralarını hazırladık.

Sağlık bakanlığı çağrı merkezi numarası

En sık araştırılan sağlık bakanlığı iletişim bilgilerini sıralamak gerekirse;

  • Ambulans iletişim -ALO112
  •  Beyaz kod iletişim- ALO113
  • Ulusal Zehir Danışma Merkezi iletişim -ALO114
  • Sigara bırakma hattı iletişim-ALO171
  • Merkezi Hekim Randevu Sistemi iletişim-ALO182
  • Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi iletişim-ALO184

Devlet kurumları çağrı merkezi iletişim bilgilerinin tümüne sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Devlet kurumları ve diğer çağrı merkezi iletişim bilgileri için sitemizi incelemeniz yeterli olacaktır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz