RTÜK İletişim Numarası

RTÜK İletişim Numarası bilgisi sayesinde 1990 yılında faaliyete geçen Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna ulaşabilirsiniz. RTÜK uzun yıllardır başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

RTÜK İletişim Numarası Nedir?

Uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Zamanla kanunlarla beraber güncellemeler yapsalar da faaliyetleri hep aynı kalmıştır. Radyo, televizyonda yayınlanan içerikleri ve faaliyetleri denetlemek ve düzenlemekle yükümlüdür. Kurul tarafsızdır. Tüzel bir kişiliğe sahiptir. Ülkede faaliyet gösteren birçok televizyon ve radyo kanalı bulunmaktadır. Tüm yayınları düzenlemek, olası durumlarda müdahale etmelidir. Yayınlanması yasak olan sözler ve davranışlar hakkında yaptırımda bulunmalıdır.

Uyuşturucu, alkol, şiddet, cinsel içerik gibi yayınlanması yasak olan davranışlar ya da küfür gibi yasak sözcükleri engellemelidir. Yayıncılık sektöründe toplum sağlığını da düşünmelidir. Belli bir yaş altındaki çocuklar bu davranışlardan kötü etkilenebilir. Herhangi bir olumsuzlukta tüm sorumluluk RTÜK’e aittir. İyi uykular çocuklar gibi projeleriyle son zamanların en doğru çalışmalarını yapmaktadır.

Tüm hizmetler hakkında bilgi almak için hemen RTÜK çağrı merkezi iletişim telefonunu arayabilirsiniz. Mesai saatleri içinde faaliyet gösteren müşteri hizmetleri sistemi bulunmaktadır. Tüm görüşleriniz RTÜK için çok önemlidir. Olası bir şikayetiniz olursa ya da iletmek istediğiniz bir öneride bulunmak isterseniz RTÜK müşteri hizmetleri iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz. Gün içinde çok sayıda telefon almaktadır. Yoğun bir müşteri telefon trafiği olmaktadır. Bu yüzden telefon ile ulaşamadığınız zaman RTÜK e-posta adresine mail atarak kolayca iletişim kurabilirsiniz.

İddia Çağrı Merkezi Numarası bağlantısından da bir önceki içeriğimize erişebilirsiniz.

RTÜK Müşteri Hizmetleri Numarası

0312 297 50 00

RTÜK Çağrı Merkezi Telefon Numarası

178

RTÜK Çağrı Hattı

Yorum yapın