ÖSYM Çağrı Merkezi Numarası

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi kısacası ÖSYM, 1974 senesinde kurulan bir devlet kuruluşudur. Merkez binası Ankara’da bulunan ÖSYM “Geleceğiniz Geleceğimizdir” sloganı adı altında ülkemizdeki bireylerin yükseköğretim programlarında eğitim alması için gireceği sınavları belirleyen bir kurumdur. ÖSYM Çağrı Merkezi Numarası içeriğimizin devamında yer almaktadır.

ÖSYM Çağrı Merkezi Numarası Nedir?

Sene içerisinde ortalama olarak 10 milyon adaya sınav uygulayan ÖSYM tam olarak 1981 senesinde Yükseköğretim Kurulu’na bağlanmıştır. ÖSYM’nin oldukça fazla hizmet birimi bulunmaktadır. Bunlar arasında Soru Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanlığı, Yabancı Dil Sınavları Daire Başkanlığı, Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ve İnsan Kaynakları, Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanlığı ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı gibi birimler yer almaktadır. Eğer ÖSYM hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ÖSYM çağrı merkezini arayabilir ve sormak istediklerinizi dile getirebilirsiniz.

Lacoste İletişim Numarası Nedir, sorusunun yanıtına ise ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde uygulanan tüm eğitim sınavlarından sorumlu olan ÖSYM aynı zamanda KPSS, AYT, TYT, LGS, YDS, TUS ve DGS gibi sınavları düzenlemek ve uygulamakla görevlidir. ÖSYM tarafından uygulanan sınavlarla ilgili şikayetlerinizi ya da sınav sonucuna itiraz etmek için ÖSYM iletişim numarasını arayarak yetkililerle görüşebilir ve destek alabilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri arasında hizmet veren ÖSYM çağrı merkezi yetkilileri öğrencilerin her türlü sorularına cevaplamakta ve onların aklında kalan sorulara yanıt vermek için kurulmuştur.

ÖSYM İletişim Numarası

444 67 96

ÖSYM Açık Adres:

Üniversiteler, İhsan Doğramacı Blv No:3, 06800 Çankaya/Ankara

ÖSYM İletişim

Yorum yapın