Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Telefon Numarası

0
421

Milli Eğitim Bakanlığı tam olarak 1920 senesinde kurulan bir devlet kurumudur. Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan Milli Eğitim Bakanlığının daha önceki adı ise Maarif Nezareti olarak bilinmektedir. Günümüzde 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile ülkedeki vatandaşların eğitim alanındaki planlarını ve programlarını yürütmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının temel amacı ise milli eğitimin temellerini oluşturmak ve bu prensiplere uygun bir şekilde eğitimi yönetmektir. Kısacası MEB olarak da bilinen devlet kuruluşu aynı zamanda ilköğretim, ortaokul, lise ve etüt merkezi gibi eğitim kurumlarını denetlemektedir. Görevleri arasında eğitim ve öğretim programlarını tasarlamak ,uygulamak e öğretmen ve öğrencilere eğitim ve öğretim hizmeti yapmak olan MEB, vatandaşlarla daha iyi bir iletişim kurabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezi numarasını oluşturmuştur.

Üç haneli telefon numarası üzerinden vatandaşlara hizmet vermekte olan Milli Eğitim Bakanlığı aynı zamanda eğitim ve öğretimin her bir seviyesi için politika ev strateji belirlemekte ve bu alanda çalışmalar yapmakla yükümlüdür. Öğrenciler için yenilikçi ve ekonomik olarak eğitim sistemini tasarlayan ve geliştiren MEV aynı zamanda her bireyin eşit imkanlarla eğitim alabilmesini sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezini arayarak MEB’in sorumlu olduğu görevler hakkında daha detaylı bir bilgiye ulaşabilir ve aynı zamanda istek, öneri ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

147

Arama Terimleri: Milli Eğitim Bakanlığı irtibat telefonu, Milli Eğitim Bakanlığı iletişim numarası, Milli Eğitim Bakanlığı telefon numarası, Milli Eğitim Bakanlığı canlı destek, Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı müşteri hizmetleri, Milli Eğitim Bakanlığı müşteri temsilcisi, Milli Eğitim Bakanlığı şikayet hattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz