Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Numarası Nedir?

1920 yılında Milli Eğitim Bakanlığı adı ile kurulan MEB’e Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Numarası sayesinde ulaşabilirsiniz.

Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak devlet kurumu olarak hizmet vermekte olan Milli Eğitim Bakanlığının daha önceki adı ise Maarif Nezareti olarak bilinmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Numarası

Günümüzde 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile ülkedeki vatandaşların eğitim alanındaki planlarını ve programlarını yürütmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının temel amacı ise milli eğitimin temellerini oluşturmak ve bu prensiplere uygun bir şekilde eğitimi yönetmektir.

Kısacası MEB olarak da bilinen devlet kuruluşu aynı zamanda ilköğretim, ortaokul, lise ve etüt merkezi gibi eğitim kurumlarını denetlemektedir. Görevleri arasında eğitim ve öğretim programlarını tasarlamak ,uygulamak e öğretmen ve öğrencilere eğitim ve öğretim hizmeti yapmak olan MEB, vatandaşlarla daha iyi bir iletişim kurabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezi numarasını oluşturmuştur.

Üç haneli telefon numarası üzerinden vatandaşlara hizmet vermekte olan Milli Eğitim Bakanlığı aynı zamanda eğitim ve öğretimin her bir seviyesi için politika ev strateji belirlemekte ve bu alanda çalışmalar yapmakla yükümlüdür.

Öğrenciler için yenilikçi ve ekonomik olarak eğitim sistemini tasarlayan ve geliştiren MEV aynı zamanda her bireyin eşit imkanlarla eğitim alabilmesini sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezini arayarak MEB’in sorumlu olduğu görevler hakkında daha detaylı bir bilgiye ulaşabilir ve aynı zamanda istek, öneri ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Çağrı Merkezi Numarası

147

Yorum yapın