Milka Çağrı Merkezi Telefon Numarası *Direkt Bağlanma*

Milka Çağrı Merkezi Telefon Numarası bilgisi ile dünyanın en önemli çikolata firması olan Milka’ya ulaşabilirsiniz. Büyük küçük hepimizin kalbini fethetmeyi başaran ender şeylerden biridir çikolata. Bu nedenle bir sürü markalar bir sürü firmalar en kaliteli en lezzetli çikolatayı yapmaya koyulmuşlardır. Bize mutluluk hormonu veren çikolata markalarından en bilindiklerinden biridir, Milka.

Milka Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Milka Telefon Numarasını gıdalarla ilgili bilgi almak için arayabilirsiniz. Philippe Suchard Almanya’nın Lörrach ilinde 1880 yılında ilk yabancı şirketini açmıştır. 4 yıl sonrasında ise hayata gözlerini yuman Philippe Suchard’ın bu çikolata markası işini damadı Carl Russ devralır ve çikolata markası adını duyurmaya başalar. Markayı büyütmeyi düşünen Carl Russ, şirketin yeni şubeler açmak ister. Bundan dolayı 1888 yılında Avrupa ülkelerinde ve Avusturya Bludenz de yeni fabrikalar kurmuştur. Yıllar geçtikçe çikolatada kalitesini ve lezzetini kanıtlamayı başarır ve 1893 yılında Suchard İsviçre’de ilk kez uluslararası marka olmayı başarır.

Bu tarihlerde çikolata sütle birleşmemişti ve daha çok acımsı dediğimiz bitter çikolata üretilmekteydi. Daha sonrasında ise çikolatanın tarihini değiştirecek bir dönüm noktası oldu ve 1901 tarihinde Milka denilen bu marka sütlü çikolata yapmayı başarmıştı. 1901 yılında çıkarmış olduğu bu tablet çikolata da aynı zamanda Lila Efsane’yi de ortaya çıkarmış, efsaneleştirmişti. Daha sonrasında ise Lila Efsanesi şirkete ait olmuştur. Bu nedenle çikolataları piyasaya sürüldüğü yıldan bu yana lila paketlerde piyasaya sürülmüştür. Ayrıca çikolatalarının ambalajlarında Lila Efsane’nin yanında aynı zamanda Alp Dağları’nın efsanevi manzarası vardır.

Milka ise Almanca’daki süt ve kakao kelimelerinin ilk hecelerinden oluşmuştur. Ayrıca şirket Kraft Foods firması ile bağlıdır. Ayrıca Milka günden güne tanınarak dünyaca ünlü çikolata markaları arasına girmeye hak kazanmış bir sütlü çikolata markasıdır.  1901 yılında çikolata ambalajının rengi lila; doğal Alp Dağları manzarasının önünde ise siyah beyaz bir inek vardı. Fakat daha sonralarında ise lila renginde inek kullanılmaya başlanmıştır. Bir önceki içeriğimizde ise Hatemoğlu İletişim Telefon Numarası bilgisi verilmiştir.

Milka Müşteri Hizmetleri Numarası

0 800 261 99 11

Milka İletişim

Yorum yapın