Milka Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

0
665
Milka Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
Milka Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
Büyük küçük hepimizin kalbini fethetmeyi başaran ender şeylerden biridir çikolata. Bu nedenle bir sürü markalar bir sürü firmalar en kaliteli en lezzetli çikolatayı yapmaya koyulmuşlardır. Bize mutluluk hormonu veren çikolata markalarından en bilindiklerinden biridir, Milka.
   Milka,Philippe Suchard Almanya’nın Lörrach ilinde 1880 yılında ilk yabancı şirketini açmıştır. 4 yıl sonrasında ise hayata gözlerini yuman Philippe Suchard’ın bu çikolata markası işini damadı Carl Russ devralır ve çikolata markası adını duyurmaya başalar.
    Markayı büyütmeyi düşünen Carl Russ, Milka‘ya yeni şubeler açmak ister. Bundan dolayı 1888 yılında Avrupa ülkelerinde ve Avusturya Bludenz de yeni fabrikalar kurmuştur. Yıllar geçtikçe çikolatada kalitesini ve lezzetini kanıtlamayı başarır ve 1893 yılında Suchard İsviçre’de ilk kez uluslararası marka olmayı başarır.
       Bu tarihlerde çikolata sütle birleşmemişti ve daha çok acımsı dediğimiz bitter çikolata üretilmekteydi. Daha sonrasında ise çikolatanın tarihini değiştirecek bir dönüm noktası oldu ve 1901 tarihinde Milka denilen bu marka sütlü çikolata yapmayı başarmıştı.
     1901 yılında çıkarmış olduğu bu tablet çikolata da aynı zamanda Lila Efsane’yi de ortaya çıkarmış, efsaneleştirmişti. Daha sonrasında ise Lila Efsanesi Milka‘ya ait olmuştur.
      Bu nedenle Milka çikolataları piyasaya sürüldüğü yıldan bu yana lila paketlerde piyasaya sürülmüştür. Ayrıca çikolatalarının ambalajlarında Lila Efsane’nin yanında aynı zamanda Alp Dağları’nın efsanevi manzarası vardır.
      Milka ise Almanca’daki süt ve kakao kelimelerinin ilk hecelerinden oluşmuştur. Ayrıca
      Milka ,Kraft Foods firması ile bağlıdır. Ayrıca Milka günden güne tanınarak dünyaca ünlü çikolata markaları arasına girmeye hak kazanmış bir sütlü çikolata markasıdır.
       1901 yılında çikolata ambalajının rengi lila; doğal Alp Dağları manzarasının önünde ise siyah beyaz bir inek vardı. Fakat daha sonralarında ise lila renginde inek kullanılmaya başlanmıştır.

Milka Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarasını gıdalarla ilgili bilgi almak için arayabilirsiniz.

Milka Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası : 0 800 261 99 11

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz