McDonald’s Çağrı Merkezi Numarası

Dünyanın en büyük restoran zinciri olan MCDonalds, 15 Mayıs 1940 tarihinde Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. Dünyanın en çok satış gerçekleştiren zincirlerinden birisi konumunda bulunan MCDonalds, sadece günlük olarak ortalamada uluslararası pazarda 69 milyon müşteriye hizmet vermektedir. Bu yazımızda sizlerle McDonald’s çağrı merkezi numarası ve diğer McDonalds iletişim bilgileri detaylarına bakacağız.

Dünyanın en büyük fast-food restoran şirketleri arasında yer alan MCDonalds, kendisiyle özdeşlemiş maskotu ve logosu ile marka bilinirliği en yüksek seviyede olan uluslararası markalardan birisi konumunda bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak hamburger, çizburger, patates kızartması ve soğuk içeceklerden oluşan ürün yelpazesiyle bir marka haline gelmiştir.

McDonald’s Müşteri Hizmetleri

Özellikle de markayla özdeşlemiş lezzetleri ve ürün isimleri ile tüketici tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Türkiye’de de oldukça sevilen McDonalds markası, paket siparişleri sayesinde evde, işte veya herhangi bir yerdeyken sipariş verme imkanını sunuyor. İlk olarak hikayesine Richard ve Maurice McDonald ile 1940’da başlayan firma, Amerika Birleşik Devletleri içerisinde kurulmuş bir markadır. Oldukça bilinmesi sağlayan altın kemer logosu, 1953 yılında Arizona’da tanıtılmıştır. McDonalds filminde de bilindiği gibi iş adamı olan Ray Kroc, şirkete franchise olarak katıldı. Zaman içerisinde McDonalds zincirini satın almayı başardı. Önceki genel merkezi Brook’da bulunan McDonalds, Haziran 2018 tarihinde Chicago’ya taşınmıştır.

Menüsünde sadece hamburger hizmeti sunmayan firma, milkshake, dürüm, tatlı ve kahvaltı ürünlerini de sunmaktadır. 1,7 milyon çalışanıyla dünyanın en büyük ikinci özel işvereni konumunda yer almaktadır. Küresel marka değeri bakımından dokuzuncu sırada yer almaktadır.

Günümüzde tüketiciler MCDonalds sipariş vermek için ya da istek, öneri ve şikayet bildirimleri için MCDonalds 444 lü çağrı merkezi 444 62 62 numarasını kullanabiliyor.

McDonald’s Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

444 62 62

Diğer yazımız olan Burger King Çağrı Merkezi Nedir? göz atabilirsiniz.

“McDonald’s Çağrı Merkezi Numarası” üzerine 5 yorum

  1. 31.12.2020 sipariş için aradığım müşteri hizmetleriniz çalışma saatlerimiz sabah 10:00 akşam 24:00 saatleri arasind hizmet vermektedir deyip te otomatik hattan düşürüyor….böyle bı sacmalik mi olur şimdi saat daha 22.17 . Yokmu birtane aklı başında bı yetkiliniz….

    Cevapla
  2. Midemin hassas olması ile alakalı özellikle belirtmeme rağmen iki 3 saat önceden bekletilmiş etin verilmesi ve bozulması gerçekten sinirimi bozdu eskiden bu kadar ilgisizlik yoktu ama şu an ilgisizlik hat safa da ve benim şu an sağlığım söz konusu buna nasıl bir çözüm bulunucak ne yapalım sağlık Bakanlığı’na mı şikayette bulunalım ne yapalım

    Cevapla
  3. Yemeksepetinden vermiş olduğum sipariş 1 saat geçikti, gelen kurye şikayet edin dedi, e edelim madem. iftar vakti aç bıraktınız teşekkürler. Bunu sosyal medyada ısrarla yazıcam haberiniz olsun.

    Cevapla
Yorum yapın