Lipton Çağrı Merkezi Numarası 2022

Lipton Çağrı Merkezi Numarası ile ülkemizin önde gelen çay firmalarından olan Lipton’a herhangi bir sorun anında ulaşabilirsiniz. Türkiye’de çay üretimi ve satımı 1917 yılına kadar dayanmaktadır. Batum ile benzer ekolojiye sahip Doğu Karadeniz de çay üretilebileceği belirtilmiştir, çay üretmeye başlayan firmalarda çay üretilmeye başlamıştır. Bunlardan biri olan Lipton’un tarihçesinden sizlere bahsetmek istiyoruz.

Lipton Çağrı Merkezi Numarası

Şirketin doğuşu 1880’e dayanmaktadır. 1880 de kurulmuş olan fabrikalarında yağmurun esrarengiz suyuyla beslenmiş, güneşin doğal ışığını yemiş olan, Karadeniz’in eşsiz topraklarında büyüyüp yetişen çaylarımızı toplamakta ve çayın doğallığını bozmadan işleyip bizlere sunmaktadır. Çay dünyasına öncü olan, bilindik markalardan biridir. Pazarlama tanıtımlarına her zaman bir adım önde başlamayı becermiş markalardandır.

Lipton çaya çağ atlatmayı başarmış ve ilk zamanlar kafamızda konumlandırmakta zorlandığımız “soğuk çay” fikrini ortaya atmış ve imkansızı başarmıştır. Soğuk çayın tarihi sıcak çaya göre daha yenidir. Soğuk çay demişken soğuk çayın oluşumundan, ortaya koyuluşundan kısacası tarihçesinden bahsedelim. Soğuk çay, Sir Thomas Lipton sayesinde ortaya çıkmıştır. 1871 de Glasgow’da market açıyor ve burada ilk defa müşterilerine çay satıyor. Daha sonra çaya aroma katabileceği fikri aklına yerleşiyor. İşi büyütmeyi düşünen Sir Thomas Lipton, Sri Lanka’da bir kaç tane çay tarlası satın alıp işi büyütmek için ilk adımlarını atmıştır. Lipton Telefon Numarasını ürünlerin sıkıntıları ve şikayetleriniz için arayabilirsiniz.

Bu soğuk çay adlı içeceğin sadece zenginler için bir içecek olmasını istemeyen Sir Thomas Lipton, çayları paketleyip yollamanın daha ucuz yollarını buldu ve sokaktaki insanlara sundu. Tabi ki hiçbir zaman başarı tesadüf değildi. Lipton kendini kanıtlamayı başarmış, seneler geçtikçe adını unutturmamayı, lezzetinden ve kalitesinden ödün vermemeyi başarmış doğal bir çay markası olmayı hak etmiştir.

Lipton zaman geçtikçe kendine bir şeyler katarak ilk buzlu çay tozu karışımını bularak 1964’ te Amerika Birleşik Devletlerine tanıttı.1978 de Avrupaya ulaşan soğuk çay “lce tea” ünlenmiştir ve günümüzde sıcak çay kadar popüler bir hale bürünmüştür. 1971 yılında lce Tea şişelerle sunulmaya başlamıştır. Günümüzde 100 den fazla ülke raflarında yer edinmiş, çokça tüketilen ürünler arasına girmeyi başarmıştır. Çaykur Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile de yine çay sektöründe hizmet veren şirkete ulaşabilirsiniz.

Lipton Telefon Numarası

444 25 19

Lipton İletişim

Yorum yapın