LG Müşteri Hizmetleri Numarası

 LG müşteri hizmetleri nasıl ulaşılır? 1947 yılında In Hwoi Koo tarafından Lak Hui Kimya Endüstrisi adıyla kurulan LG 1952 yılında Kore’nin plastik sektöründe üretime başlayan ilk firması unvanını taşımaktadır. Aradan geçen 6 yılda yani 1958 yılında LG Elektronik adıyla faaliyet gösteren Goldstar markası kuruldu ve aradan geçen bir yıldan sonra Kore menşeili radyo üretildi. Firma bu yıllarda petrokimya ve elektronik, elektronik olmak üzere iki temel operasyon alanına ayrılmıştı.

LG

Hız kesmeden büyümeye devam eden bu şirket 1965 yılında Kore’nin ilk buzdolabını yaptı, hızını hiç kesmeden ilerleyen bu şirket aradan 1 yıl geçmesinin ardından 1966 yılında Kore’nin ilk televizyonunu üretti. Bir zaman sonra ihracata daha fazla önem vermeye başlayan bu firma üretmiş olduğu bu eşyaların kalitesi ile dünya çapında tanınmaya başladı ve 1978 yılında 100 milyon Dolarlık ihracat sağladı. İhracatını iyice artıran firma 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yurtdışı üretim merkezini kurmuştur. 1958 yılında Goldstar markası ile hizmet veren bu firma 1995 yılında artık marka ismi değiştirme fikrini ortaya koydu ve LG Electronics olarak yeniden markalaştı.

LG elektronik olarak markalaşan bu marka 2008 yılına geldiğimizde dünyanın ilk LTE yani 3G sine sahip mobil modem çipini geliştirdi. Telefon üretiminde olduğu gibi diğer üretimlerini de hiç aksatmadan devam ettiren marka başarılarına ara vermeden 2009 yılında LCD TV konusunda dünyanın en büyük ikincisi oldu. Tüm bunlarla asla yetinemeyen bu marka istikrarlı bir şekilde her alanda gelişmeye devam ediyordu. Takvimler 2011 yılını gösterdiğinde panjurlu gözlük 3D TV’leri başlattılar. TV konusunda iyice ilerleyen bu firma 2012 yılında dünyada bir ilki gerçekleştirdi, ilk kez dünyada 84 inç Ultra HD TV’yi pazarladı. Kıyamet teorisinin olduğu 2013 yılında bile hiç hız kesmeyen bu marka HomeChat hizmetini tanıtıyor ve böylece araç bileşenleri şirketini başlatıyor. 84 inç Ultra HD TV’nin ardından 2014 yılında dünyanın yine bir ilki olan 4K OLED TV’sini ve webOS smart TV’nin tanıtımını yapıyor.

LG Müşteri Hizmetleri

Yeni aktiviteleri arayan, aramaya devam eden ve var olandan daha fazlasını deneyim etmek isteyen ve aynı zamanda daha kaliteli bir yaşam arayan müşteri kitlesine hizmet veren LG müşterileri ile çağrı merkezleri üzerinden iletişim kuruyor. Çoğu firmadan farklı olarak müşterilerine WhatsApp aplikasyonu üzerinden destek hizmeti veren LG müşterilerine vermiş olduğu önemi bu şekilde de gözler önüne seriyor açıkçası. Haftanın her günü 09:00 ve 20:00 saatleri arası hizmet veren LG destek temsilcisini aramak için telefonunuzdan 444 6 543 numarasını aramanız yeterli. Bunun yanı sıra WhatsApp üzerinden iletişim kurmak istiyorsanız BURAYA TIKLAYARAK kolayca iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda e-posta üzerinden bildirim bırakmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

LG Müşteri Hizmetleri

LG Şikayet

LG markası müşterilerinin şikayetlerini dile getirmesi ve destek alabilmesi için iletişim kanallarını kullanıyorlar. Tüm kullanıcılarına kısa sürede geri dönüş yapmayı amaçlayan ve tüm sorunlar için teknik servis hizmeti sağlayan LG’yle ilgili şikayetleriniz için, aşağıda yer alan numarayı arayarak şikayetinizi belirtebilir ve aynı zamanda yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer firmaların çağrı merkezlerinin bilgilerini öğrenmek için BURAYA TIKLAYINIZ.

Yorum yapın