Lada Çağrı Merkezi Numarası 2022

Lada Çağrı Merkezi Numarası bilgisi sayesinde Rusya’nın en önemli otomobil üretici şirketlerinden olan LADA’ya herhangi bir sorun anında ulaşabilirsiniz. Lada Sovyet Rusya tarafından 1966 yılında kurulan otomobil üretim markasıdır. İlk üretime başladıkları zaman 600.000 araç ile kendilerine sınır belirlemişlerdir ve araçlar için faaliyete başlamıştır. Üretim için teknoloji ve lisans anlaşması yapılması gerektiği için  en uygun otomobil şirketi olan Fiat ile anlaşma yapılmış olup 1967 yılında ilk araçlarını piyasaya sürmüşlerdir.

Lada Çağrı Merkezi Numarası

Ürettikleri aracın ismini Zhiguli koymuşlardır. Lada otomobillerine ismini daha sonradan vermiştir. Fiat 124 adıyla ürettikleri araçların yerini  VAZ 2101 ismi ve daha sonra ise Lada’nın kendi marka ismi almıştır. Aradan geçen zamandan sonra Lada gelişerek büyümeye devam etmiştir. Fabrikalarının üretim kapasitelerini 750.000 ‘e artırarak Doğu Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri olmuştur. Sadece Rusya içinde değil Ukrayna, Kazakistan, Mısır ve Ekvator  gibi farklı kıtalarda montaj tesisleri açmışlardır. Türkiye’de Çelik Motor Tic. A.Ş. tarafından ithal edilerek 1986 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

En çok satılan ithal otomobil olan Lada sonraları Fransa’ya ait Renault otomobil üretim markasına 25% oranıyla ve bir hisse senedi ile Lada’nın sermayesi arasında bulunmaktadır. Şu anda Lada’nın Türkiye distribütörlüğü Sever Group tarafından yapılmaktadır. Piyasaya çıkarttıkları araçlar arasında genellikle 4×4 adıyla bilinen farklı kapılara sahip otomobiller yer almaktadır. Satış öncesi ve sonrası  araçlarla ilgili öğrenmek istediğiniz konular için Lada müşteri hizmetleri numarasını kullanıma sunmuştur.

Lada Telefon Numarasını dilek, öneri ve şikayetleriniz için arayabilirsiniz. Yaşadığınız sorunlara ait bilgi almak ve araçlarla ilgili aklınıza takılan sormak istediğiniz sorular için kullanabilirsiniz.

Lada Telefon Numarası

0850 305 52 32

Lada İletişim

Yorum yapın