Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İletişim Telefon Numarası

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) çağrı merkezi iletişim seçenekleri ve iletişim bilgilerini sunduğumuz bu makalemizde vatandaşlarımız için neredeyse tüm faydalı bilgilerin yer aldığı bu portalı inceledik. İyi okumalar dileriz.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Çağrı Merkezi Numarası

Kredi Yurtlar Kurumu, 1961 senesinde kurulan bir devlet kuruluşudur. Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan bu kurumun amacı ise finansal olarak zorluk çeken öğrencilerin maddi anlamda desteklenmesidir.  “Devlet maddi imkanlardan yoksun başarılı öğrencilerin, en yüksek öğrenim derecelerine kadar çıkmalarını sağlamak amacıyla burslar ve başka yollarla gerekli yardımları yapar” anayasasına göre hizmet vermekte olan KYK, ilk başlarda MEB denetimindeydi ve sonrasında ise Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmiştir. Fakat 2020 senesinde ise Resmi Gazete’de yayınlanması ise kurum Başbakanlığa bağlı hale getirilmiştir. Günümüzde birçok öğrenciye burs imkanı veren KYK aynı zamanda burstan faydalanamayan öğrencilerine geri ödeme koşuluyla kredi imkanı da sunmaktadır. Eğer KYK hakkında merak ettikleriniz ya da sormak istedikleriniz varsa KYK iletişim numarasını arayıp sorabilirsiniz.

Kyk

KYK İletişim Numarası

KYK çağrı merkezini arayarak KYK başvurularının ne zaman başlayacağını ve her ay kredi ve burstan faydalanmak isteyen öğrencilere ne kadar ücret verileceğini öğrenebilirsiniz. En son 2018 senesinde burs ücreti olarak 470 TL veren KYK yüksek lisans ücreti olarak 1.000 TL, doktora öğrencileri için ise 1.500 TL vermektedir. TÜFE’ye göre artış gösteren bu burslar, her yıl güncellenmektedir. Kredi Yurtlar Kurumu’nun sitesinden bulunduğunuz yıl için güncellenmiş olan burs miktarına ulaşabilirsiniz.

Sadece burs ve kredi değil aynı zamanda öğrenciler için düşük ücretli yurt imkanı da sunan KYK her yıl Eylül-Ekim aylarında başvuruları kabul etmektedir. Başvuruyu ise E-devlet şifreniz ile E-Devlet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. KYK bursları hakkında detaylı bir bilgiye erişmek için KYK irtibat telefon numarasını arayabilirsiniz. Yurt ve burs başvurularınız ile ilgili tüm sorularınızın cevabını kolay bir şekilde alabilirsiniz. KYK yurt ve burs konusunda uzman ekip tarafından ilgili sorularınıza yardımcı olunmaktadır. İş saatleri içerisinde irtibat numarası üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

444 19 61

Yorum yapın