Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İletişim Telefon Numarası

0
828

Kredi Yurtlar Kurumu, 1961 senesinde kurulan bir devlet kuruluşudur. Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan bu kurumun amacı ise finansal olarak zorluk çeken öğrencilerin maddi anlamda desteklenmesidir.  “Devlet maddi imkanlardan yoksun başarılı öğrencilerin, en yüksek öğrenim derecelerine kadar çıkmalarını sağlamak amacıyla burslar ve başka yollarla gerekli yardımları yapar” anayasasına göre hizmet vermekte olan KYK, ilk başlarda MEB denetimindeydi ve sonrasında ise Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmiştir. Fakat 2020 senesinde ise Resmi Gazete’de yayınlanması ise kurum Başbakanlığa bağlı hale getirilmiştir. Günümüzde birçok öğrenciye burs imkanı veren KYK aynı zamanda burstan faydalanamayan öğrencilerine geri ödeme koşuluyla kredi imkanı da sunmaktadır. Eğer KYK hakkında merak ettikleriniz ya da sormak istedikleriniz varsa KYK iletişim numarasını arayıp sorabilirsiniz.

KYK çağrı merkezini arayarak KYK başvurularının ne zaman başlayacağını ve her ay kredi ve burstan faydalanmak isteyen öğrencilere ne kadar ücret verileceğini öğrenebilirsiniz. En son 2018 senesinde burs ücreti olarak 470 TL veren KYK yüksek lisans ücreti olarak 1.000 TL, doktora öğrencileri için ise 1.500 TL vermektedir.

Sadece burs ve kredi değil aynı zamanda öğrenciler için düşük ücretli yurt imkanı da sunan KYK her yıl Eylül-Ekim aylarında başvuruları kabul etmektedir. Başvuruyu ise E-devlet şifreniz ile E-Devlet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. KYK bursları hakkında detaylı bir bilgiye erişmek için KYK irtibat telefon numarasını arayabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

444 19 61

Arama Terimleri: KYK irtibat telefonu, KYK müşteri hizmetleri, KYK müşteri temsilcisi, KYK iletişim numarası, KYK şikayet hattı, KYK telefon numarası, KYK canlı destek, KYK çağrı merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz