Kotex Direkt Bağlanma İletişim Numarası

I. Dünya savaşı sırasında da pek çok üründe  olduğu gibi Avrupa topraklarında da  pamuk tarımı azalmaktaydı, bu kriz başta kırmızı alarm derecesinde telaşa soksa da Avrupayı Kimberly Clark bu kriz ortamında dahice bir fikirle yola çıkarak pamuktan yeni pamuk türü elde edilebileceğini ileri sürdü.
   Kimberly Clark pamuğu yeniden işleyerek elde ettiği bu pamuk türüne Cellucotton adını verdi. Cellucotton pamuğu diğer pamuklara göre daha hijyenikti. Bu da pamukta en önemli noktalardan biri olmuştu.
    Kimberly Clark pamuktan daha hijyenik bir pamuk üretmekle kalmamıştı. Cellucotton pamuğu işleyerek daha emici bir hale getirmeyi başarmıştı.
    Pamuktan beş kat daha emici olan Cellucotton ,değerlendirilmeliydi. Teknoloji ve ürün geliştirme bölüm başkanı olan Ernst Mahler, Kimberly Clark ile birlikte Cellucotton’un savaş sırasında yaralananlar  için pamuktan daha hijyenik ve steril olduğunu iddia ederek diğerlerini ikna etmeye çalıştılar.
      Teknoloji ve ürün geliştirme başkanı olan Ernst Mahler Washingtonda iddia sürdükleri üründe haklı çıktılar ve hemşireler bu ürünü hemen sevdiler.
    Kimberly Clark savaş sırasındaki pamuk krizine yapmış olduğu bu ürünle ,Cellucotton, büyük yardımcı olmuştur.
     O zamanlarda ABD’li kadınlar regl dönemlerinde kumaş bezleri yahut bebek bezlerini kullanıyorlardı. Daha sonrasında hemşireler bu hijyenik Cellucotton’u regl dönemlerinde kullanmaya başlamışlardı.
      1918 de ise savaş bitmişti ve Kimberly Carly için zor günler başlamıştı çünkü savaş bitince yaralı olmayacak ürettiği bu Cellucotton’un bir önemi kalmayacaktı. Kimberly Clark yöneticileri beyin fırtınaları patlatarak bu ürünün unutulmasını istemeyerek  bu ürün için yeni kullanım alanları bulmaya başladılar.
      Daha sonrasında savaş sırasında bu yeni tür pamuğu kullanan hemşireleri anımsayarak bu ürünü kadınlar için üretmeye karar verdiler. Kadınların regl dönemleri için kullanılmaya karar verilen bu ürün için hemen reklam yapmışlardır. Kotex adını verdikleri bu ped markasını 1920 de piyasaya sürüldü.
   Sızdırmayan, hijyenik olan bu ped 40 kattan oluşmaktaydı. Başlarda 12’li pedden oluşan mavi kutularda satılan Kotex kadınların ilgi odağı olmayı başarmıştı ve günümüze kadar başarılarına başarı katarak büyümüştür.
     Kotex’in ilkleri:
  • Kotex 1936’da ilk tamponu piyasaya sürdü.
  • Kotex 1975’te ilk günlük pedi piyasaya sürdü.
  • Kotex 1987’de ilk gece pedini piyasaya sürdü.
  • Kotex 1990’da ilk ultra ince pedi yapmıştır.
  • Kotex 2001’de ilk esnek kanatları keşfetti.
  • Kotex 2007’de ilk kez Türkiye pazarında yerini almıştır.

Kotex Direkt Bağlanma İletişim Numarasını yan etkiler,istek ve şikayetleriniz için arayabilirsiniz.

Kotex Direkt Bağlanma İletişim Numarası : 0 850 202 31 00

Yorum yapın