KOSGEB İletişim Numarası Nedir?

KOSGEB İletişim Numarası Nedir, sorusuna yanıt vereceğimiz içeriğimizde 1990 yılında kurulan bir devlet kuruluşu olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın iletişim numarasını sizlere aktaracağız.

KOSGEB İletişim Numarası

Merkezi Ankara’da yer alan bu kuruluş Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlıdır. KOSGEB, özel bütçe ile kurulan bir kurumdur ve kurulmasındaki amaç ise KOBİ ve girişimcilerin arkasında durarak onların rekabetlerini güçlendirecek ve aynı zamanda da geliştirecek hizmet ve destek fırsatları sunarak onların kalkınmasını sağlamaktır.

KOSGEB kuruluşu aslında kurulduğu ilk yıllarda bir tek imalat ve üretim alanlarında hizmet vermekte olan kişilere destek vermekteydi. Fakat daha sonra hizmet ve ticaret alanlarında da hizmet vermeye başlamıştır. KOSGEB günümüzde girişimcilik, laboratuvar hizmetleri, KOBİ finansman, ar-ge teknolojik üretim ve yerlileştirme, işletme geliştirme, büyüme ve uluslararasılaşma, enerji verimliliği desteği, tasarım desteği, belgelendirme desteği, kredi faiz desteği  gibi alanlarda destekler vermektedir. Aynı zamanda İŞGEM/TEKMER programı ile de destek sunmaktadır. KOSGEB kuruluşunun işletmeler için sağladığı programlar ve destekler hakkında daha fazla bilgiye erişmek için KOSGEB iletişim numarasını arayabilirsiniz.

KOSGEB çağrı merkezi numarası 444’le başlamaktadır. Bireysel girişimcilere ve küçük ve orta büyüklükteki işletmelere destek vermekte olan bu kurumun çağrı merkezine 7/24 ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamaları girişimcilik eğitimi gibi özel eğitim programları da olan KOSGEB, fuarlar da düzenlemektedir. KOSGEB eğitimleri ve hem bireyler hem de KOBİLER için sunduğu destekler hakkında daha çok bilgi edinmek için KOSGEB iletişim numarası arayabilirsiniz.

Devlet Kurumları ile ilgili içeriklerimiz ilgili bağlantıda yer almaktadır.

KOSGEB Telefon Numarası

444 15 67

Yorum yapın