İstanbul Büyükşehir Belediyesi Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Numarası bilgisi sayesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehirde ikamet eden insanların ve şehri gezmeye gelen turistlerin gereksinimlerini karşılamak ve refah içerisinde yaşamasını sağlamakla görevlidir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Numarası Nedir?

Şehre bağlı olan ilçelerden ve mahallelerden sorumlu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi birçok alanda vatandaşlara hizmet vermekte ve onların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Acil hizmetler, imar hizmetleri, sosyal hizmetler, ulaşım hizmetleri, bilgi hizmetleri gibi alanlarda görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi  7/24 halka hizmet vererek onların yaşam ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Merkez binası Saraçhane’de yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 20 milyondan fazla kişinin yaşadığı şehre hizmet vermektedir. 2019 senesi itibari ile Ekrem İmamoğlu tarafından yönetilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi özellikle kültür hizmetlerine büyük önem vermektedir. Şehir tiyatroları, kütüphaneler ve müzeler, kent orkestrası gibi alanlarda da sık sık organizasyonlar düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi hem halkı hem de turistleri İstanbul’un sanatıyla buluşturuyor.

Aynı şekilde metro, metrobüs, tramvay, deniz otobüsleri, iett gibi ulaşım alanlarında da yenilikler yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un trafiğini hafifletmek için çalışmalar yapmaktadır.

Devlet Kurumları arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Numarası sizlere aktarılmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Numarası arayarak İstanbul şehri hakkında sormak istediklerinizi ve belediye tarafından verilen hizmetleri şikayet edebilirsiniz. 7/24 halkın şikayetlerini dinleyen ve bu şikayetlere çözüm bulmayı amaçlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezini arayarak yetkililerden destek alabilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi Numarası

(0212) 455 13 00
(0212) 449 4000

153

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Açık Adres:

Kemalpaşa Mahallesi, Şehzadebaşı Caddesi, No: 25, Belediye Başkanlığı Binası, Pk: 34134, Saraçhane, Fatih, İstanbul, Türkiye

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Web Sitesi

Yorum yapın