İŞKUR Çağrı Merkezi Numarası Nedir?

Tam adıyla Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, 1936 senesinde kurulmuştur. Merkez binası Ankara şehrinde yer alan kurum Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini yürütmektedir. Kurumun kurulmasındaki en temel neden ise Türkiye’deki işsizliğin en etkin bir şekilde giderilmesi ve bu iş istihdamının en uygun şekilde yapılmasıdır.

İŞKUR Çağrı Merkezi Numarası

Günümüzde İŞKUR vatandaşlara birçok alanda hizmet vererek onlara yardımcı olmaktadır. Kurum bireyler için iş ve meslek danışmanlığı, iş kaybı tazminatı, kısa çalışma ödeneği, işbaşı eğitim programları, çalışma ilişkileri hizmetleri alanlarında çalışmalar yapmakta ve kişilere yardımcı olmaktadır. Globelleşmenin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte iş imkanlarının azalması birçok kişinin işsiz kalmasına neden olmuştur. İŞKUR günümüzde kişilerin uygun alanlardaki mesleklere yönelerek işsizlik sorunlarının ortadan kalkmasını amaçlamaktadır. İşsizliğin azalması için faaliyetler yürütmekte olan kurum hakkında daha detaylı bir bilgi almak ve size yardımcı olmalarını rica etmek için İŞKUR çağrı merkezini arayabilirsiniz.

İŞKUR aynı zamanda işgücü yetiştirme kursları da düzenleyerek meslek edinmek ya da meslek değiştirmek isteyen kişilere destek sağlamaktadır. Eğitim programları ile de istihdam garantili faaliyetler sunan İŞKUR aynı zamanda engellilere de destek olmaktadır. İŞKUR kursları ücretsiz olmakla kalmayıp aynı zamanda cep harçlığı ödemekte ve kaza sigortası yapmaktadır. İŞKUR iletişim numarasını arayarak İŞKUR kursları hakkında daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

Zabıta Çağrı Merkezi Numarası da bir önceki içeriğimizde paylaşılmıştır.

Kişilere iş tecrübesi kazandırmak için staj programları da yapmakta olan İŞKUR irtibat numarası 444’le başlamaktadır. Türkiye’nin her yerinden destek alabileceğiniz bu telefon numarası sizin istek, öneri ve şikayetlerinizi dinleme ve size yardımcı olmak için hizmet vermektedir.

İŞKUR Telefon Numarası

444 75 87

İŞKUR Web Sitesi

Yorum yapın