İSKİ İletişim Telefon Numarası

0
709

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi kısaca İSKİ, 1981 senesinde hizmet vermeye başlayan bir kuruluştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet vermekte olan kuruluşun genel müdürü ise Çevre ve Şehircilik Bakanının onayı ile belirlenmektedir. İdari açıdan oldukça güçlü ve titiz olan İSKİ’de tam 5 genel müdür yardımcılığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, İç Denetim Birim Başkanlığı, 19 Daire Başkanlığı ve 96 Müdürlük hizmet vermektedir. 2 binden fazla memurun görev aldığı kuruluşta aynı zamanda 3 binden fazla işçi görev yapmaktadır. İstanbul’da su satışı yapmakta olan firmayla sözleşme yaparak işbirliği içerisinde bulunabilirsiniz. Sözleşmeci tüketicilere hizmet veren İSKİ, işyeri, ev, genel, köy, şantiye, sanayi gibi gruplar oluşturarak faaliyetlerine yön vermektedir. İSKİ’nin görevleri arasında ise halka içme suyu temin etmek, atıksuları toplamak, arıtmak ve uzaklaştırmak, su havzalarını korumak ve dereleri ıslah etmek yer almaktadır. Günümüzde tam beş içmesuyu arıtma tesisi ile hizmet vermekte olan İSKİ aynı zamanda 12 atıksu arıtma tesisi ile de vatandaşlara sağlıklı su sunmaya çalışmaktadır. İSKİ çağrı merkezini arayarak su ve kanalizasyon hakkında istek, öneri ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

Her eve su imkanı sunan İSKİ iletişim numarasını arayarak aboneliğiniz hakkında merak ettiklerinizi sorabilir ve bilgilerinizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca İSKİ müşteri hizmetlerini arayarak su fatura borcunuzun ne kadar olduğunu, abonelik işlemleri için neler gerektiğini, su kesinti ve arıza gibi ihbarlarınızı yapabilir ve yetkililerden destek alabilirsiniz.

İSKİ Çağrı Merkezi Telefon Numarası:
0212 301 20 00
185

Arama Terimleri:İSKİ irtibat telefonu, İSKİ iletişim numarası, İSKİ müşteri hizmetleri, İSKİ müşteri temsilcisi, İSKİ şikayet hattı, İSKİ telefon numarası, İSKİ canlı destek, İSKİ çağrı merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz