İpana İletişim Telefon Numarası

0
833
İpana İletişim Telefon Numarası
İpana İletişim Telefon Numarası

İpana‘yı duymayanımız yoktur. Peki İpana nerede üretildi, kim tarafından üretildi hangi tarihte üretildi ? Gibi aklınızdaki bir sürü soruların cevabı burada.
Yıllardır banyo dolaplarının içinde  kendini gösteren, göstermeye devam eden İpana 1915 yılında Bristol-Meyers tarafından Amerika Birleşik Devletlerinde yapılmıştır.
Bir neslin dolabından eksilmeyen İpana ilk üretildiği yıllarda çok popüler olmasına rağmen, sonrasında biraz da olsa adı unutulmuş ama uygun fiyatı ve kalitesiyle yine de bazı kesimin dolaplarındaki yerini kaybettirmemiş bir diş macunu markasıdır.
İpana ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmesine rağmen günümüzde sadece Türkiye’de üretilip, satılmaktadır.
İpana yıllar geçtikçe markayı satın alacak bir kuruma ihtiyaç duyar ve 1968 yılında marka üretimi bırakıp satışı durdurmuştur. Daha sonra Amerika Birleşik Devletlerinden iki iş arkadaşı markayı satın almış, üretime ve satışa tekrardan başlamışlar. Ama ne yazık ki bu girişimde işe yaramamış ve 1973 yılında  İpana üretimi ve satımı tekrardan sonlanmıştır.
Daha sonrasında 1991 yılında P&G tarafından İpana markası tekrardan satın alınmış ve Eczacıbaşı ile birlikte iş birliği yapılarak yeniden market raflarında yerini almıştır.
Günümüzde sadece Türkiye’de üretilip satılmaya devam eden İpana son dönemde güçlenen markalarına karşı kendini unutturmamak için “yenilenmiş içerikli”ve“yenilenmiş formüllü” adı altında reklamlar yaparak kendini hatırlatmaya çalışmıştır. Eski günlerdeki gibi lider olmayı hedefleyen İpana; yapmış olduğu reklamlarda “güçlendirilmiş beyazlatıcı formül” adı altında dişleri beyazlattığı yönündeki iddiasıyla eski günlerdeki gücüne ulaşmaya çalışmaktadır.
Vermiş oldu “beyaz dişler” adı altındaki vaadini yetersiz bulup “ üç boyutlu beyazlık” adı altında toplamış, dış macunu markasıdır.
Ayrıca İpana dış macunu Kuzey Amerika da 1950’lerde liderliğinin zirve yıllarında İpana Reklamlarında  kullanıldığı  Disney maskotu Bucky Beaver sayesinde o dönemlerde iz bırakmayı başarmıştır.

İpana İletişim Telefon Numarasını herhangi bir alerjik reaksiyonda ya da şikayet ve önerileriniz için arayabilirsiniz.

İpana İletişim Telefon Numarası : 0 216 519 81 01

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz