İETT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

İETT çağrı merkezi iletişim seçenekleri ve iletişim bilgilerini sunduğumuz bu makalemizde vatandaşlarımız için neredeyse tüm faydalı bilgilerin yer aldığı bu portalı inceledik. İyi okumalar dileriz.

İETT Müşteri Hizmetleri Numarası

Tam adıyla İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri, İstanbul Belediyesine bağlı olarak çalışan ve şehirdeki vatandaşların ulaşım ihtiyacını gideren bir kuruluştur. 1939 senesinde adını İETT olarak değiştiren kurum o günden bu yana toplu taşıma ile vatandaşların ulaşım ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmıştır. İstanbul’da ulaşım ise 1869 senesinde Dersaadet Tramvay Şirketinin kurulması ve 1871 senesinde atlı tramvay olarak dört hatta hizmet vermesi ile başlamıştır. Sadece Azap Kapı-Galata, Aksaray-Yedikule, Aksaray-Topkapı ve Eminönü-Aksaray yönlerinde ulaşım yapan bu ulaşım araçlarını ilk yıl 4 milyondan fazla kişi kullanmıştır. Daha sonra ise 1930 senesinde otobüsler, 1961 senesinde ise troleyler hizmet vermeye başlamıştır. Halkın yavaş yavaş ulaşım hizmetlerini kullanması arttı ve bununla birlikte mavi kart gibi uygulaması çıktı. Çift katlı otobüsler ise Türkiye’de ilk olarak 1993 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde İstanbul’un hemen hemen her yerinde otobüs durakları yer almaktadır. İlçeden ilçeye ya da semtten semte birçok seferler düzenleyen İETT vatandaşların kolay ve rahat bir ulaşım yapmasını sağlamaktadır. İETT çağrı merkezini arayarak önerilerinizi ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Alanında uzman destek ekibi ile her türden işleminiz hemen kayıt altına alınmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu iş saatleri içerisinde iletişime geçebilirsiniz. İlgili operatörler size yardımcı olacaktır.

İETT

İETT Çağrı Merkezi Numarası

Sadece otobüs değil aynı zamanda metrobüs, özel halk otobüsleri gibi araçları da filosunda barından İETT her geçen gün yeniliklerini ve hizmetlerini arttırarak vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır. Metrobüsler ile İstanbul trafiğini rahatlatmayı çalışan kuruluş halkın sorunlarını dinlemek ve onlara çözüm bulmak için İETT iletişim numarasını oluşturmuştur. Kuruluşun üç haneli telefon numarasını arayarak otobüsler, metrobüsler, duraklar ve seferler hakkında istek, öneri ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. İlgili talebiniz işleme alınarak en geç 15 gün içerisinde geri dönüş iletilmektedir. İlgili sürecin yönetmeliğine ulaşmak adına web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İETT Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

153

 

 

Yorum yapın