Hacı Şakir Müşteri İletişim Telefon Numarası

1
641
Hacı Şakir Müşteri İletişim Telefon Numarası
Hacı Şakir Müşteri İletişim Telefon Numarası

Hacı Şakir markası, 19’uncu yüz yılın ortalarında 1888 yılında Kırım’ın Kozan Kentinde Hacı Şakir Bey tarafından kurulmuştur. Karadeniz bölgesinin kuzeyinde yaşayan aile, toprakların Rus egemenliğe girmesi ile beraber ve Volga nehrinde kabaran selin her tarafı talan etmesi ile birlikte, 1915 yılında Osmanlı topraklarına yani şimdiki Türkiye’ye göç etmişlerdir. Ailenin yaşamış olduğu maddi sıkıntılardan dolayı şirket Amerika firmasına satılmıştır. Hacı Şakir maalesef ki popülerliğini kaybetmiştir. Belkide Amerikan şirket tarafından satın alınması sebebi de bunu gerçekleştirmek ve bir Türk markasına pazar da yer vermemektir. Şuan da bir Amerikan şirketi olan Colgate Palmalive ürünü olarakta satılmaktadır. “Mahdumu “ ve “Sabuncuzade “ şakir adıyla kurtuluş savaşının yapıldığı milli mücadele yıllarında 91 sicil numarası ile Atatürk tarafından 1927 yılında onaylanmıştır.

Sabuncuoğlu ailesi İstanbul Üsküdar ilçesinde sevilen sayılan ailelerden biridir. Şirket tam olarak 98 yıl boyunca Sabuncuoğlu tarafından yönetilmiştir. 1970 yılında Ayazağa’da Gliserin fabrikasını kurarken 1974 yılında ise modern makineler ile birlikte üretime geçmiştir. İlk önemli ihracatını ise 1989 yılında başlamıştır. 1987 yılında şirketin yüzde yetmişi maya grubu sahibi Özsüer ailesi yönetime geçmiştir. 1990 yılın da Özsüer ailesi Hacı Şakir’in yüzde yirmi beşlik hissesini de satın alarak tamamının sahibi olmuştur. Bir yıl sonra Amerikalı şirket, Colgate Palmalive şirkete yüzde elli ortak olmuştur. Hacı Şakir, gerek ambalajı gerek ise amblemi ile pazarlama sektöründe yer edinmiş bir sabun markasıdır. Hacı Şakir yüzyıl geçen bir tarihçeye sahip önemli bir markadır. Aslında Hacı Şakir ilk günkü doğal, saf ve kaliteli algısı ile geçen yüz otuz yıl da Türk halkının kültürünün bir parçası olmayı başarmıştır.

Colgate  firması adı altında bulunan  Hacı Şakir Müşteri İletişim Telefon Numarasını herhangi bir sorunda ya da öneride bulunmak için arayabilirsiniz.

Hacı Şakir Müşteri İletişim Telefon Numarası: (0216) 587 80 00

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz