Gazi Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon Numarası

Gazi Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon Numarası bilgisi ile ülkemizin köklü üniversitelerinden olan Gazi Üniversitesinin öğrenci işlerine ulaşabilirsiniz. Üniversitenin tarihi Cumhuriyet dönemine kadar uzanmaktadır. Türkiye’nin sayılı üniversitelerin başında gelmektedir. Cumhuriyetin ilan edildikten sonra, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından ilk adımları 1926 tarihinde atılmıştır. İlk kurulduğu zamanlarda farklı isimler kullanılmaya başlansa da, 1982 tarihinde şuan ki adı olan Gazi Üniversite ismini almıştır.

Gazi Üniversitesi Öğrenci İşleri Direkt Bağlanma

Bugün Gazi Üniversitesi’ne bağlı olan yaklaşık 25 fakülte bulunmaktadır. Ayrıca 21 yüksekokul ve 18 araştırma merkezi de üniversiteye bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Gazi Üniversitesi’ne bağlı birçok fakülte yer almaktadır. Bu fakülteler, hukuk, güzel sanatlar, fen edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, iletişim, tıp, mühendislik, mimarlık, diş ve eczacılık olarak sayabiliriz.

Eğitim fakülteleri yönünden ülkemizin sayılı üniversitelerinden biri olan Gazi Üniversitesi, bünyesinde çok fazla öğrenci barındırmaktadır. Yurdun çeşitli yerlerinden üniversiteyi kazanarak gelen öğrencilerin yanı sıra, yurt dışından gelen de çok fazla öğrenci yer almaktadır. Özellikle Erasmus programı sayesinde her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Gazi Üniversitesi sadece Ankara’da bulunmamaktadır. Çorum, Kastamonu ve Kırşehir’de de kampüsleri yer almaktadır. Ankara merkezli olan Gazi Üniversitesi’nin Ankara’da ayrıca 3 farklı kampüsü bulunmaktadır. Bunlar Beşevler, Maltepe ve Emek kampüsleridir.

Eğitimden, iletişime, güzel sanatlardan spora birçok alanda ülkemize önderlik etmektedir. Sadece Türkiye’de değil, dünya üzerinde de oldukça saygın bir yeri bulunmaktadır. AR-GE çalışmaları ve yetiştirdiği kaliteli öğrenciler sayesinde ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Gazi Üniversitesi’nde eğitim öğretimin yanı sıra çok çeşitli sosyal aktiviteler ve yarışmalar da yapılmaktadır. Bu sayede burada okuyan öğrenciler hem eğitim hayatlarına devam ederken hem de çeşitli faaliyetler ile birlikte fiziksel olarak da dinç kalmaktadırlar. Gazi Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Telefon Numarası sayesinde her türlü şikayet, istek ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

Gazi Üniversitesi Telefon Numarası

0312 202 28 17

Gazi Üniversitesi İletişim

Yorum yapın