Epic Games Direkt Bağlanma 2022

Epic Games Direkt Bağlanma konusunu anlattığımız bu içeriğimizde dünyanın en önemli oyun şirketlerinden olan Epic Games’e kolayca ulaşabilirsiniz. Şirketin eski adı Epic MegaGames’dir. Şirketin kurulduğu yer Kuzey Carolina’dır. Bir video oyunu yapımı ve geliştirme kurumudur. Aslında Gears of War ve Unreal serisi ile tanınmıştır. Gerçek olmayan mühendisliğini Unreal Engine yazılımı ile gerçekleştirmiştir.

Epic Games Direkt Bağlanma

1991 tarihinde Tim Sweeny tarafından Rockville Maryland da Potomach Computer Systems ismi altında kurulmuştur. Epic Games ‘i kurduğu tarihde ilk projeleri olan ZZT yi piyasaya sürmüşlerdir. Şirketin oyunları arasında;

  • Epic Pinball
  • Jill of the Junge
  • One Must Fall: 2097
  • Brix
  • Jazz Jackrabbit

Bununla yetinmeyen şirket; Electro Man, Hearlight, Rennaissance’s Zone 66, XLand’s Robbo ve Saferi Software gibi firmaların oyunlarını da paylaşmaya başlamıştır. Daha sonrasında ise 1997 tarihinde Saferi Software firmasını satın almıştır. Ayrıca bu  oyunlardan sonraki bütün sanal oyunları Epic Classic de yayınlamaya başlamıştır. Epic Games Uneral adı ile 3B FPS bir oyun çıkarmıştır ve daha sonrasında bu oyunun da içinde bulunduğu seriye başlamıştır. Bu seri şuan Uneral Serileri olarak bilinmektedir. Sadece oyun çıkarmakla kalmayıp çekirdek teknolojisi ve oyun motorunu diğer firmalarla birlikte sunuyordu. Epic Games Direkt Bağlanma yöntemi sayesinde oyunlarla ilgili  ya da mağazayla ilgili problemlerde arayabilirsiniz.

1999 tarihinde Epic MegaGames ismini kullanmayı bırakıp Epic Games ismini kullanmaya başlamışlardır. Bu değişiklikle yetinmeyip çalıştıkları yeri Cary, North Carollina ya taşırlar. Epic Games tarih 2004 ‘ü gösterdiği zamanlarda Unreal Engine 2 adlı motoru ile büyük içeriği içinde barındıran Unreal Tournament 2004’ü piyasaya sürdü. XBOX Oyunları denilen oyunu ilk kez 2006 yılında Gears of War’ı piyasaya sürdüler. Çok tutan bu oyunun bilgisayar oyunu versiyonu bile çıkmıştır. Bu oyun bir çok ödül kazanmıştır, bu ödüller: En iyi konsol oyunu ödülü, en iyi 360 oyunu, en iyi multiplayer oyunu ve en iyi aksiyon oyunu aldığı ödüllerdendir.

Bu başarısından güç alarak bütün platformlarda oynanabilen Untreal Tournament 3’ü 2007 yılında piyasaya sürmüştür. 2007 yılında ise bu çıkardığı oyunun yanı sıra Painkiller oyunu ile ünlenen People Can Fly şirketini de Epic Games marka adının altına almıştır. En son çıkan oyunu Fortnite sayesinde bütün dünya tarafından tanınmıştır.

Epic Games şirketinin ne yazık ki Türkiye için geçerli bir iletişim numarası bulunmamaktadır.

Yurt dışı iletişim numarası ise; +1 919 854 0070

Epic Games Türkiye

Yorum yapın