Emniyet Genel Müdürlüğü İletişim Telefon Numarası

Emniyet Genel Müdürlüğü çağrı merkezi iletişim seçenekleri ve iletişim bilgilerini sunduğumuz bu makalemizde vatandaşlarımız için neredeyse tüm faydalı bilgilerin yer aldığı bu portalı inceledik. İyi okumalar dileriz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri Numarası

Emniyet Genel Müdürlüğü tam olarak 10 Nisan 1845 senesinde kurulan bir devlet kuruluşudur. Türkiye’deki tüm il, ilçe ve köylerden sorumlu olan ve halkın güvenliğini sağlamak amacı ile Emniyet Genel Müdürlüğünün rütbeleri ise Polislikten başlamaktadır. Ayrıca sahil ve deniz olan bölgelerde Sahil Güvenlik ve kırsal alanlarda ise Jandarma olarak görev yapmaktadırlar. Günümüzde bu teşkilat Merkez Teşkilatı ve Taşra Teşkilatı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Daire Başkanlıkları şeklinde yapılanan Merkez Teşkilatı, 5 emniyet genel müdür yardımcısına bağlı olarak çalışmaktadır. Taşra Teşkilatı ise Türkiye’deki tüm illerde İl Emniyet Müdürlükleri olarak çalışmalarını yapmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü günümüzde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Halkın özgürlüklerini ve haklarını korunmasından ve toplum içerisinde huzursuzlukları ortadan kaldırmadan sorumlu olan Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamakla görevlidir. Emniyet Genel Müdürlüğü iletişim numarasını arayarak polis teşkilatı ve emniyet hakkında istek ve önerilerinizi dile getirebilir ve size en yakın Emniyet Müdürlüğünün nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Emniyet

Emniyet Genel Müdürlüğü İletişim Numarası

Türkiye Kanunlarına ve yasalarına uymayan kişilere gerekli cezalandırmaları yapan Emniyet Genel Müdürlüğü ülkenin refah ve huzurundan sorumludur. Vatandaşların güvenliğinden ve refahından sorumlu olan Emniyet Genel Müdürlüğü hakkında merak ettiklerinizi ya da şikayetlerinizi Emniyet Genel Müdürlüğü çağrı merkezini arayarak sorabilirsiniz.

Ülkemizin kolluk kuvvetleri arasında yer alan polislerin bağlı olduğu Emniyet Genel Müdürlüğü, şahsınıza karşı yapılabilecek her türden zararlı durum için yardımcı olacaktır. Yaşadığınız olumsuz bir durumda hemen Emniyet Genel Müdürlüğü ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü iletişim numarasını arayarak korunma talep edebilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri sizinle en yakın zamanda iletişime geçecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü İletişim Telefon Numarası: 

0312 462 462

Emniyet Genel Müdürlüğü İletişim E-Posta Adresi:

bhim@egm.gov.tr

Emniyet Genel Müdürlüğü Açık Adres:

Ayrancı Mahallesi Dikmen Caddesi No:11

06100

ÇANKAYA/ANKARA

 

Yorum yapın