Emniyet Genel Müdürlüğü İletişim Telefon Numarası

0
643

Emniyet Genel Müdürlüğü tam olarak 10 Nisan 1845 senesinde kurulan bir devlet kuruluşudur. Türkiye’deki tüm il, ilçe ve köylerden sorumlu olan ve halkın güvenliğini sağlamak amacı ile Emniyet Genel Müdürlüğünün rütbeleri ise Polislikten başlamaktadır. Ayrıca sahil ve deniz olan bölgelerde Sahil Güvenlik ve kırsal alanlarda ise Jandarma olarak görev yapmaktadırlar. Günümüzde bu teşkilat Merkez Teşkilatı ve Taşra Teşkilatı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Daire Başkanlıkları şeklinde yapılanan Merkez Teşkilatı, 5 emniyet genel müdür yardımcısına bağlı olarak çalışmaktadır. Taşra Teşkilatı ise Türkiye’deki tüm illerde İl Emniyet Müdürlükleri olarak çalışmalarını yapmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü günümüzde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Halkın özgürlüklerini ve haklarını korunmasından ve toplum içerisinde huzursuzlukları ortadan kaldırmadan sorumlu olan Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamakla görevlidir. Emniyet Genel Müdürlüğü iletişim numarasını arayarak polis teşkilatı ve emniyet hakkında istek ve önerilerinizi dile getirebilir ve size en yakın Emniyet Müdürlüğünün nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türkiye Kanunlarına ve yasalarına uymayan kişilere gerekli cezalandırmaları yapan Emniyet Genel Müdürlüğü ülkenin refah ve huzurundan sorumludur. Vatandaşların güvenliğinden ve refahından sorumlu olan Emniyet Genel Müdürlüğü hakkında merak ettiklerinizi ya da şikayetlerinizi Emniyet Genel Müdürlüğü çağrı merkezini arayarak sorabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

0312 462 0 462

Emniyet Genel Müdürlüğü İletişim E-Posta Adresi:

bhim@egm.gov.tr

Emniyet Genel Müdürlüğü Açık Adres:

Ayrancı Mahallesi Dikmen Caddesi No:11

06100

ÇANKAYA/ANKARA

Arama Terimleri: Emniyet Genel Müdürlüğü irtibat telefonu, Emniyet Genel Müdürlüğü iletişim numarası, Emniyet Genel Müdürlüğü müşteri hizmetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü müşteri temsilcisi, Emniyet Genel Müdürlüğü şikayet hattı, Emniyet Genel Müdürlüğü telefon numarası, Emniyet Genel Müdürlüğü canlı destek, Emniyet Genel Müdürlüğü çağrı merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz