ECA Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 2022

ECA Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası bilgisi ile ülkemizin en önemli şirketlerinden olan ECA şirketine ulaşabilirsiniz. ECA, Ekrem, Cahit ve Ahmet isimlerinin  baş harflerinden adını almaktadır. Ekrem ve Cahit’in babası olan Ahmet aynı zamanda ise Elginkan topluluğunun kurucusudur.

ECA Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Manisalı Ümmehan Hanım ile Bulgaristan göçmeni olan Ahmet Bey evlenirler ve Ekrem Elginkan ve Cahit Elginkan isimlerinde iki erkek evlatları olur. Sanayiye atılmak isteyen bu iki kardeş kendi ve babalarının isimlerinin baş harfini kullanarak ECA Presdöküm Sanayi L.Ş ile iş hayatına atılmayı başarmışlardır. Ayrıca Hüseyin Ekrem Elginkan ve kardeşi Cahit Elginkan İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitimlerini tamamlamışlardır. Hüseyin Ekrem Elginkan 1948 tarihinde Makine Yüksek Mühendisi; kardeşi  Cahit Elginkan ise 1950  tarihinde İnşaat Yüksek Mühendisi diplomalarını aldılar. ECA’nın kuruluş öyküsünün devamı ise şöyle; Tamamlamış oldukları Ankara’da yer alan subaylık döneminin ardından Ankara da bu iki kardeş kendilerine has bir büro açmaya karar verirler. Amaçları büro  hizmetleri, tesisat projeleri ve bunun gibi konularda çalışmaya başlarlar.Ekrem Elginkan ile Cahit Elginkan kardeşler Anadolu’nun ilk müteahhitleri olarak bilinirler.

Elginkan Ailesi 1954 yılında bir vakıf kurmaya karar verirler ve adı Elginkan Vakfı olan bu vakıf 1985’de hayata geçer. Yerleşik işletme dediğimiz bu iş gruplarında bu tarz olaylar sık karşılaşılan olaylar değildir. Bu yüzden yönetimi bir vakıf aracılığı ile yapmak Türkiye de biraz tuhaf –  karşılanmaktadır. ECA Çağrı Merkezi Telefon Numarasını herhangi bir teknik destek talebi, öneri ve şikayetleriniz için arayabilirsiniz.

Üzücü bir şekilde sebebi tartışılan bir ölümle kardeşlerden biri olan Hüseyin Ekrem Elginkan 2 Nisan 1999 tarihinde şirketlerinin büyümesini göremeden bu dünyadan göçüp gitmiştir. Hüseyin Ekrem Elginkan Türkiye’nin sanayileşme çabalarında önder nitelikte biridir. Demirdöküm İletişim Telefon Numarası bilgisine de ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ECA Telefon Numarası

444 0 322

ECA İletişim

Yorum yapın