E-Devlet Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

1
935

E-devlet kapısı günümüzde bireylerin her türlü kamu hizmetlerine ulaşabileceği bir platform olarak hizmet vermektedir. Devlet tarafından vatandaşlara sunulan bu hizmet kişilerin bilgi iletişim cihazlarını kullanarak çok kısa bir süre içerisinde bu işlemlerini gerçekleştirilmesi amacıyla verilmektedir. 20 Nisan 2006 senesinde erişime açılan E-devlet sitesi halkın ihtiyaçları doğrultusunda güvenli ve kesintisiz bir hizmet vermektedir. Vatandaşlarının doğru ve güvenilir bir bilgiye ulaşılması amaçlanan 2008 senesinde Eurasia’da ‘Devletin Kısayolu’ adı altında tanıtımı yapılmıştır. Tam olarak ise halka hizmet vermeye 2008 senesinde başlamıştır. Her vatandaşın bilgileri E-devlet üzerinde kayıtlıdır eğer siz de bu bilgilerinize ulaşmak istiyorsanız ilk olarak PTT’ye gidip küçük bir ücret karşılığında bir E-devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Bunu PTT’nin tüm şubelerinden temin edebilirsiniz. E-devlet üzerinden şifresiz bir işlem mümkün değildir. Eğer şifrenizi aldıysanız ve hala E-devlet hesabınıza giremiyorsanız E-devlet çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Hizmet döküm belgesi, Adli Sicil belgesi, İkatmetgah belgesi, Öğrenci belgesi gibi dökümanlarınıza resmi olarak ulaşabileceğiniz tek adres E-devlet platformudur. Eğer belgelerinizde bir yanlışlık söz konusu ise ya da merak ettiğiniz konular varsa E-devlet iletişim numarasını arayabilrisiniz.

Aynı zamanda Trafik Cezası Sorgulama, Mobil Hat Sorgulama ve Topu Bilgileri Sorgulama gibi hizmet vermekte olan E-devlet hakkında istek, soru ve şikayetlerinizi E-devlet müşteri temsilcisine ileterek yetkiliden destek alabilirsiniz.

E-devlet Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

160

İletişim Formu

Arama Terimleri: E-devlet irtibat telefonu, E-devlet müşteri hizmetleri, E-devlet müşteri temsilcisi, E-devlet iletişim numarası, E-devlet şikayet hattı, E-devlet telefon numarası, E-devlet canlı destek, E-devlet çağrı merkezi

1 Yorum

  1. Merhaba
    E-Devlete giremiyorum, nedeni kimlik numarasi veya sifre numarasi yanlis bilgisi geliyor ne yapmam gerekiyor Yurt disindan arayabilecegim Telefon numarasi varmidir.
    Geregini bilgilerinize arzederim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz