E-Devlet Çağrı Merkezi İletişim Seçenekleri

E-Devlet çağrı merkezi iletişim seçenekleri ve iletişim bilgilerini sunduğumuz bu makalemizde vatandaşlarımız için neredeyse tüm faydalı bilgilerin yer aldığı bu portalı inceledik. İyi okumalar dileriz.

E-Devlet Müşteri Hizmetleri Numarası

E-Devlet kapısı günümüzde bireylerin her türlü kamu hizmetlerine ulaşabileceği bir platform olarak hizmet vermektedir. E-Devlet tarafından vatandaşlara sunulan bu hizmet kişilerin bilgi iletişim cihazlarını kullanarak çok kısa bir süre içerisinde bu işlemlerini gerçekleştirilmesi amacıyla verilmektedir. 20 Nisan 2006 senesinde erişime açılan E-Devlet sitesi halkın ihtiyaçları doğrultusunda güvenli ve kesintisiz bir hizmet vermektedir. Vatandaşlarının doğru ve güvenilir bir bilgiye ulaşılması amaçlanan 2008 senesinde Eurasia’da ‘Devletin Kısayolu’ adı altında tanıtımı yapılmıştır. Tam olarak ise halka hizmet vermeye 2008 senesinde başlamıştır. Her vatandaşın bilgileri E-Devlet üzerinde kayıtlıdır eğer siz de bu bilgilerinize ulaşmak istiyorsanız ilk olarak PTT’ye gidip küçük bir ücret karşılığında bir E-Devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Bunu PTT’nin tüm şubelerinden temin edebilirsiniz. E-Devlet üzerinden şifresiz bir işlem mümkün değildir. Eğer şifrenizi aldıysanız ve hala E-Devlet hesabınıza giremiyorsanız E-Devlet çağrı merkezini arayabilirsiniz.

EDEVLET

E-Devlet İletişim Numarası

Hizmet döküm belgesi, Adli Sicil belgesi, İkatmetgah belgesi, Öğrenci belgesi gibi dökümanlarınıza resmi olarak ulaşabileceğiniz tek adres E-Devlet platformudur. Eğer belgelerinizde bir yanlışlık söz konusu ise ya da merak ettiğiniz konular varsa E-Devlet iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Aynı zamanda Trafik Cezası Sorgulama, Mobil Hat Sorgulama ve Topu Bilgileri Sorgulama gibi hizmet vermekte olan E-devlet hakkında istek, soru ve şikayetlerinizi E-Devlet müşteri temsilcisine ileterek yetkiliden destek alabilirsiniz.

E-Devlet Çağrı Merkezi Numarası

Üniversiteye gitmeye hak kazanan öğrenciler, ekonomik durumlarına göre devlet yardımı olan KYK’dan ayrıcalık almak istiyor. Nitekim belirli bir kota belirlenerek yapılan işlemlere göre çıkan yurt ve burslar, öğrencilerin daha rahat üniversite hayatını sürdürebilmelerine yardımcı oluyor. KYK Burs kazanan öğrenciler her ay 650 TL alıyor. Öğrenim ihtiyaçlarının karşılanması adına verilen bu burslar öğrencilerin hesaplarına yatırılıyor. Yine devlete bağlı yurtlar da yaşadığı şehrin dışarısında okuyacaklar için büyük fayda sağlıyor. KYK yurt ve bursun size çıkıp çıkmadığı sorgulamak amacıyla güvenli kapı E-Devlet kullanıma sunulmuştur. Buradan KYK Yurt ve Burs sorgulama alanından sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. Sonuçlarınızı ileten bilgileri yine burada bulabilirsiniz.

Bazı vatandaşlar E-Devlet kullanırken zorluk çekmekte. Bu nedenle devlet personelleri tarafından destek sağlanmaktadır. İlgili numara üzerinden ulaşarak sorununuzu kolayca bildirebilirsiniz.

E-devlet Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

160

İletişim Formu

“E-Devlet Çağrı Merkezi İletişim Seçenekleri” üzerine bir yorum

  1. Merhaba
    E-Devlete giremiyorum, nedeni kimlik numarasi veya sifre numarasi yanlis bilgisi geliyor ne yapmam gerekiyor Yurt disindan arayabilecegim Telefon numarasi varmidir.
    Geregini bilgilerinize arzederim

    Cevapla
Yorum yapın