Diyanet İletişim Telefon Numarası

0
348

Diyanet İşleri Başkanlığı tam olarak 1924 senesinde kurulan bir devlet kurumudur. Kurumun görevi İslam dininin ibadetleri ve ahlak esasları doğrultusunda faaliyetler ve işler yürütmektedir. İslam dini hakkında toplumu aydınlatmak, ibadet yerlerini yönetmek ve bu alanlarla ilgili çalışmalar yapmaktır. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Diyanet İşlerinin daha önceki adı ise Şer’iye ve Evkaf Vekâleti idi. 429 sayılı kanunla kurulan Diyanet İşleri, 2018 senesinde başkanlık sistemine geçilmesi ile birlikte  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlanan bir kuruluş olmuştur. Diyanet İşlerinin başkanlığını şu anda Ali Erbaş yapmaktadır. Ayrıca ülkedeki Kur’an kurslarından da sorumlu olan Diyanet Başkanlığı vatandaşlarla daha iyi iletişime geçebilmek için Diyanet İşleri çağrı merkezi numarasını oluşturmuştur.

Diyanet iletişim numarasını arayarak aynı zamanda çevrenizdeki bakıma ve onarılmaya ihtiyacı olan camileri bildirebilir ve yetkililerden destek alabilirsiniz. Ayrıca kurum hakkında istek, öneri ve şikayetleri dile getirebilir ve şikayetlerinize yanıt alabilirsiniz. Diyanet İşleri telefon numarası 0222’li ile başlamaktadır.

Diyanet İşleri Çağrı Merkezi Telefon Numarası:

0222 330 00 00

Hac ve Umre ile ilgili Soru, işlem ve Önerileriniz İçin İletişim E-Posta Adresi:

hac@diyanet.gov.tr

Diyanet Cami bakım ve onarımları İletişim E-Posta Adresi:

yonetimhizmetleri@diyanet.gov.tr

Diyanet Personel İşlemleri ve Personel Sınavları İletişim E-Posta Adresi

insankaynaklari@diyanet.gov.tr

Diyanet Kur’an Kursları İletişim E-Posta Adresi

egitim@diyanet.gov.t

Diyanet İşleri Başkanlığı Adres:

Üniversiteler Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı No:147/A 06800 Çankaya / Ankara

Arama Terimleri: Diyanet İşleri irtibat telefonu, Diyanet İşleri iletişim numarası, Diyanet İşleri telefon numarası, Diyanet İşleri çağrı merkezi, Diyanet İşleri müşteri hizmetleri, Diyanet İşleri müşteri temsilcisi, Diyanet İşleri şikayet hattı, Diyanet İşleri canlı destek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz