Covid19 Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Covid 19 çağrı merkezi bilgileri nelerdir? Hafif soğuk algınlığı gibi olarak meydana gelen Covid-19 hastalığı öncelikli olarak Çin’e bağlı Vuhan Eyaleti’nde kendini göstermiştir. Aralık ayının sonlarına geldiğimiz vakitte solunum yolu hastalıkları ve ateş gibi semptomları ortaya çıkan bu virüs 13 Ocak 2020 tarihinde kayıtlara geçmiştir.

Covid19 

Salgın ilk meydana geldiği zamanlarda bölgede yer alan deniz ürünleri ve hayvan pazarlarında tespit edilen Covid-19, sonraki süreçte insandan insana bulaşma özelliği kazanarak Çin Halk Cumhuriyeti’nden tüm dünyaya yayılmıştır. Bu virüsün en çok rastlanan belirtileri ateş, öksürük ve nefes darlığı olmasının yanı sıra bazı kişilerde belirtisiz bir şekilde izlenim sergilediği de ayrı bir ilginç olaydır. Çok daha ilerleyen dönemde ise şiddetli zatürre, nefes yetmezliği, böbreklerde yetmezlik ve ölüm yer almaktadır.

Bu denli tehlikeli olan bu hastalık, virüse sahip olan hastaların öksürmeleri, aksırmaları ile birlikte meydana çıkan damlacıkları diğer şahısların soluması ile bulaşır. Aynı zamanda hasta bireylerin bulaştırmış oldukları kirli yerlere temas edilmesi, bu temastan sonra temizlik yapılmaması ve yüz, göz, ağız ve burun gibi yüzeylerine temas ettirilmesi ile de bulaşabilir. O yüzden her ne olursa olsun el yıkama alışkanlığı özellikle bu dönemde çok önemlidir. Hastalıktan en çok etkilenen kısım ise 60 yaş üzeri kişiler başta olmak üzere, ciddi kronik rahatsızlıkları olan bireyler, kalp hastaları, hipertansiyon ve diyabet hastaları ve bu süreçte adeta kurtarıcılarımız olan sağlık çalışanlarıdır.   Peki bildiğimiz gibi her geçen gün virüs hakkında farklı şeyler ortaya çıkıyor ve en çok damga vuranlardan birisi de çocukların risk altında olup olmadığı konusuydu. Peki çocuklar risk altında mı? Çocuklarsa şuan için hastalık hafif ve çok nadir bulaşıklık göstererek ilerlemektedir. Ve çocuklarda gerçekleşen vakalarda şimdiye kadar henüz ölüm gerçekleşmemiştir.

Covid19 Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Bilindiği üzere Türkiye’de Sağlık Bakanlığı İletişim Hattı yani SABİM Covid19’un ülkemize gelmesi ile Covid19 danışma hattı haline gelmiştir. Sizlerde herhangi bir belirtiniz var ise veyahut yakınınızda böyle belirtiler var ise 184 nolu telefon numarasını arayarak bildirebilir, destek isteyebilir ve ayrıca detaylıca bilgiler alabilirsiniz. Bunun yanı sıra detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayarak Sağlık Bakanlığı’nın resmi web sayfasına ulaşabilirsiniz.

Covid19 Hakkında Bilgi Alma

Her hastalıkta olduğu gibi bu virüste de farklı belirtiler, semptomlar gerçekleşebiliyor. Bununla ilgili kendinizden şüpheleniyorsanız aşağıdaki yer alan numarayı arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sayfamızda yorum olarak paylaşarak, konu hakkında bilgi donanımına sahip kişilerin yorum yapmasını bekleyerekte bilgi edinebilirsiniz. Sayfamızda yer alan diğer çağrı merkezi, müşteri temsilcileri numaralarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Covid19 Çağrı Merkezi – 184

“Covid19 Çağrı Merkezi Telefon Numarası” üzerine bir yorum

  1. Ben yabancıyım ve Türkiye’yi ve özellikle İstanbul’u çok severim. İstanbul’un tarihi şehir olduğunun çok değeri vardır, ama bu sözde kanal istanbul bu şehri adaya dönüştürerek değerini mahv edecek, yazıklar olsun. Bazıları sadece inşaat şirketlerinden cebine girenleri düşünerek başka hiç birşeyi önemsemiyor. Ben hayret ediyorum bu CHP partisi neden böyle bir olumsuz işlerin önüne çıkamıyor?

    Cevapla
Yorum yapın