Covid çağrı merkezi numarası nedir?

0
110
covid-cagri-merkezi-iletisim
covid-cagri-merkezi-iletisim

Covid çağrı merkezi son zamanlarda en sık araştırılan konu olarak dikkat çekiyor. Covid-19 hastalığı yaklaşık iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına aldı. Hastalık Çin’de başlayarak dünyanın dört bir yanına dağıldığı gibi ülkemize de sıçradı. Vaka sayıları her geçen gün artış gösterirken Covid-19 hastalığından ötürü vefat edenlerin sayısı da eş oranlı artış gösteriyor. Vakalar arasında ölümle sonuçlanmayan, iyileşen vatandaşların da olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Peki, covid belirtileri görüldüğünde nereyi aramak gerekiyor? Ülkemizde covid vaka bildirme merkezi var mı? Merak ettiğiniz tüm bu soruları ayrıntılı olarak içeriğimizde yanıtladık.

vector blue COVID-19 or Coronavirus with text on white background. Virus Pandemic Protection Concept

Covid çağrı merkezi iletişim

Covid çağrı merkezi hizmeti ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından sunuluyor. Bu hizmetin verilmesinin en temel nedeni hastalığın hızla bulaşan nitelikte bir hastalık olmasıdır. Örneğin kendisinde belirti görülen hastaların hemen maske ile önlem alması ve etrafına bulaştırmaması için dikkat etmesi gerekiyor.

 Toplu taşıma araçlarını kullanarak hastanelere ulaşması da yayılım hızını arttıracağı için vaka belirtisi olan kişilerin önce covid çağrı merkezini arayarak bildirmesi gerekiyor. Korona virüs danışma hattı olarak da bilinen bu numarayı aramanız halinde gerekli tüm adımlar tarafınıza iletiliyor. Ayrıca hastalığın tanı, teşhis ve tedavi süreçleri hakkında da bilgi ve destek almak üzere bu iletişim numarası üzerinden irtibata geçmeniz mümkündür.

Koronavirüs danışma hattı

Kornavirüs danışma hattı ya da covid çağrı merkezi numarası ALO184 olarak biliniyor. Sağlık Bakanlığı iletişim hattı olan bu numarayı arayarak vaka bildiriminde bulunabilirsiniz. Hem kendiniz için hem de vaka olduğunu düşündüğünüz kişiler için ALO184 ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Merak ettiğiniz ve ihtiyacınız olan diğer devlet kurumları çağrı merkezi telefon numaralarına dair bilgi almak için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz