Buca Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

0
50

Ege Bölgesi, tarihin en eski aynı zamanda en hareketli kentsel yerleşme gördüğü bölgelerden biridir. Aynı zamanda birçok kabilenin yerleşim alanı olduğu için Selçuklular, Araplar, Bizanslılar ve Romalılar gibi yerli olmayan halka ev sahipliği yapmıştır. İzmir, 1426 yılında Osmanlıların olmuştur. Bizanslıların köyleri, bucakları hala İzmir sınırları içinde tarihi değeri olduğu için korunmaktadır. Buca içindeki birçok Bizans köyü bulunmaktadır. Herkes yolu düştüğünde buradaki tarihi yerleri görmek için uğrar. Tuğlalar, mermerler, meşeler, sütunlar, işlenmiş maddeler gibi birçok tarihi kalıntıyı görmek mümkündür. Buca, İzmir ilinin bir ilçesidir. Tarihe bakıldığında Buca bir Rum köyüdür. Ancak şimdilerde pek fazla göçmen bulunmuyor. Avrupalı iş adamları ve bunların aileleri de İzmir yöresinde bulunmaktadır. Daha çok emeklilik sonrasında taşınıp kafa dinlemek için ideal bir ilçedir. Buca hem ticaret hemde tarım konusunda kendini çok geliştirmiş bir belediyedir. Buca içindeki vatandaşlara hizmet vermek için Buca Belediyesi birçok çalışmalar yapmıştır. Buca Belediyesi içinde ilk başta bir hizmet binası bulunuyordu. Saat 09:00 ve 17:00 arasında hizmet veriyor ve bu hizmetlerinden isteyen herkes yararlanıyordu. Ancak o kadar yoğun olmasına karşılık ek hizmet binaları oluşturuldu. İlçe, belde ve köy kısımlarındaki insanların da hizmet alabilmesi için olanak sağlandı. Belediye, Buca içindeki tarihe zarar vermeden çalışmalarını yapmaktadır.

Buca Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Buca Belediyesi ile ilgili tüm öneri, istek, şikayet, sorularınızı kolayca iletebilirsiniz. Belediye hizmetleri hakkında sorularını sorabilirsiniz. Buca ilçesindeki tüm çalışmalar, müze gezileri, turlar, yer çalışmaları, hizmetler gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. İsteyen her vatandaş mesai saatleri içinde belediyelere giderek işlemlerini yaptırabilir ve ya telefon ile arayarak sorularını cevaplayabilir.

0232 439 10 10

Buca Belediyesi E-posta Adresi

Buca Belediyesi telefon ile iletişim dışında bir de e-posta adresi oluşturmuştur. E-posta adresine mail atarak kolayca iletişim kurmanız mümkündür. İsteyen her vatandaş bilgi almak için Buca Belediyesi e-posta adresine mail atarak iletişime geçebilir. Buca Belediyesi ile iletişime geçmenin birçok iletişim yolu bulunmaktadır. Müşteriler için en uygun iletişim yollarının seçilmesi tavsiye edilir.

info@buca.bel.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz