Audi Müşteri Hizmetleri Numarası 2022

Audi Müşteri Hizmetleri Numarası bilgisi ile temelleri 1910 yılında Almanya’da atılan otomotiv devi Audi şirketine ulaşabilirsiniz. Volkswagen grubunun bir markası olarak faaliyetlerine devam eden Audi August Horch tarafından kurulmuştur ve tasarlanmıştır. Markanın ismi eski Almanca’da dinle anlamına gelen Horch isminin Latinceye dönüşerek Audi olmasından gelmektedir.

Audi Müşteri Hizmetleri Numarası

DKW ve Wanderer şirketlerinin  1932 yılında birleşmesinin sonucu Auto Union’un kullandığı dört halka Audi’nin logosu olarak kullanılmıştır. Daha sonra en büyük motosiklet şirketlerinden biri olan NSU ile birleşmiştir. Şirketin küçük arabalar yapmayı amaçlaması sonucu oluşan birleşmede yeni rotasyon motorlar üretmişlerdir ama motorlardaki NSU’nun yaptığı rotasyon hatasından dolayı pahalı bir şekilde üretilmiştir. Aradan geçen zamandan sonra Audi kendini geliştirerek farklı özellikteki lüks araçlarını piyasaya çıkarmıştır. İlklere sahip olarak ürettikleri Quattro modeli araçları ile 1966 yılından beri ilk kez 4 çekerli binek araç üretilmiştir.

Ayrıca Audi 1994 yılında alüminyumdan yapılmış olan A8 adıyla Alüminyum uzay teknolojisinin kullanıldığı ilk araç olarak bilinmektedir. Audi araçlarının sürüş kalitesinin ve konforunu geliştirerek dünya genelinde 9 ülkeye ait 11 üretim tesisi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Uluslararası alanda en kaliteli otomobillere sahip olan Audi birçok otomotiv üretim markasına karşı rakip olarak farklı araçlar üretmiştir. Audi A ve Q serileri ile müşterilerinin güvenli ve kolay yolculuk yapmaları, araçları ile ilgili yaşadıkları sorunlarda ve danışmak istedikleri konular hakkında bilgi almak için Audi müşteri hizmetleri numarasını kullanıma sunmuştur.

Audi çağrı merkezi numarasını dilek, öneri ve şikayetleriniz için arayabilirsiniz. Yolculuk esnasında yol yardımı almak için kullanabilirsiniz.

Audi Telefon Numarası

444 28 34

Audi İletişim

Yorum yapın